DAB+ Literatura w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ OD 16:00]

Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel,mk | Utworzono: 2017-08-31 10:03 | Zmodyfikowano: 2017-08-31 10:03
A|A|A

Czepiec/Agata: - Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!?
Dziennikarze/Jacek z Łukaszem: - A, mój miły gospodarzu, mam przez cały dzień dosyć Chińczyków.

Już 2 września, w sobotę, kolejne Narodowe Czytanie. Nic więc dziwnego, że najbliższe wydanie książkowej audycji w Radiu Wrocław Kultura rozpoczniemy od przyłączenia się i czytania... dramatu Wyspiańskiego. Pomoże nam w tym Agata Skowrońska-Kartvelishvili, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, producentka teatralna, i założycielka TEATRAKCJI, czyli grupy realizującej m.in. spektakle i filmy (np. historyczne i dla dzieci) na zamówienie. To ona 2 września inscenizować będzie "Wesele" we Wrocławskim Domu Literatury.

Po godzinie 16:45 porozmawiamy o tym, jak w czasach, gdy małe księgarnie walczą o przetrwanie, rozwijać się, cieszyć sprzedażą książek i otwierać nowe placówki. Naszym gościem będzie Jacek Jakubowski, właściciel legendarnej księgarni "Wratislavia" przy pl. Legionów.

"Chwała supermanom. Ideologia a popkultura" - tak nazywa się książka o relacjach pomiędzy współczesną popkulturą a polityką, oraz analiza najgłośniejszych zjawisk medialnych, seriali filmowych, postaci celebrytów i stylów muzycznych pod kątem podporządkowania jej regułom konsumpcji. Po 17:45 do naszego studia zawita jej autor Przemysław Witkowski, dotąd znany przede wszystkim jako poeta, autor świetnie przyjętych tomików "Lekkie czasy ciężkich chorób", "Preparaty" i oraz wydanego w tym roku przez Wydawnictwo Warstwy "Tańca i Akwizycji".

Ostatnią godzinę programu poświęcimy jak zwykle na prezentację piosenek z tekstem.

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama