Policyjne patrole rowerowe w Dzierżoniowie

z materiałów prasowych, mk | Utworzono: 2017-08-31 12:15 | Zmodyfikowano: 2017-08-31 12:15
Policyjne patrole rowerowe w Dzierżoniowie  - FOT: CC0 Public Domain
FOT: CC0 Public Domain

W Dzierżoniowie oraz na obszarze sześciu innych powiatów województwa dolnośląskiego funkcjonują policyjne patrole rowerowe. Policjanci pełniący służbę prewencyjną patrolują od wiosny do jesieni obszary rekreacyjne i turystyczne, czyli rejony, gdzie często nie może wjechać radiowóz. Funkcjonariusz na rowerze znacznie szybciej dotrze na miejsce niż patrol pieszy, a policjanci podczas takiej właśnie służby są bliżej obywateli. Podczas służby na rowerach patrolują oni w szczególności parki i skwery zielone między blokami, place zabaw oraz miejsca wyłączone z ruchu pojazdów, a także ścieżki rowerowe. Podstawowym zadaniem policjantów jest zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz wykroczeniom i przestępstwom.

Policjanci zwracają uwagę na zachowania niezgodne z prawem. Wobec osób, które popełniają wykroczenia stosowane jest m.in. postępowanie mandatowe lub kierowane są wnioski do sądu o ukaranie.

Funkcjonariusze rozmawiają także z ludźmi odpoczywającymi w parkach lub w pobliżu szlaków rowerowych na temat bezpieczeństwa. Policjanci na jednośladzie często obecni są też na placach zabaw, gdzie podczas spotkań z dziećmi prowadzonych w ramach działań „Bezpieczne wakacje" rozdają elementy odblaskowe.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.