Sukces dzierżoniowskich mundurowych. Zlikwidowali hurtownię narkotyków

BM, materiały prasowe | Utworzono: 2023-07-15 10:14
Sukces dzierżoniowskich mundurowych. Zlikwidowali hurtownię narkotyków - Fot: dolnośląska policja
Fot: dolnośląska policja

Wizyta policjantów, była kompletnym zaskoczeniem dla 32-latka, który dobrowolnie wydał kilkadziesiąt gramów trzymanego w zamrażalniku mefedronu. Oczywiście kryminalni doskonale wiedzieli, że w lokalu mężczyzny znajduje się o wiele więcej narkotyków, dlatego rozpoczęli drobiazgowe przeszukanie pomieszczeń. Nieoceniona okazała się pomoc czworonożnego funkcjonariusza, który szybko wskazał miejsce, gdzie znajdowała się marihuana. W trakcie dalszych czynności zabezpieczono dodatkowo cztery jednostki różnego rodzaju broni i amunicję, którą ich właściciel posiadał bez zezwolenia.

Nie był to jednak koniec działań dzierżoniowskich funkcjonariuszy, bowiem już wcześniej ustalili, że 32-latek użytkuje pomieszczenia gospodarcze w innej miejscowości. Tam mundurowi, ponownie korzystając między innymi z pomocy doskonałego węchu psa służbowego, znaleźli i zabezpieczyli ponad 5 kg amfetaminy i blisko kilogram marihuany.

W sumie mundurowi zdjęli z czarnego rynku ponad 6,5 kilograma narkotyków (amfetaminę, mefedron, marihuanę i płynną amfetaminę), do policyjnego depozytu trafiły również cztery jednostki broni (dwie strzelby i dwa pistolety) oraz amunicja, na które ich właściciel nie miał pozwolenia. Zabezpieczono też pieniądze w kwocie niemal 10 tysięcy złotych, wagi elektroniczne i telefony komórkowe.

32-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.