Pierwszy krok do finału? Betard Sparta kontra Stal Gorzów

| Utworzono: 2017-09-03 07:01 | Zmodyfikowano: 2017-09-03 07:01

Wczoraj współpracowali w juniorskiej reprezentacji Polski, dziś staną przeciwko sobie. Mowa o młodych zawodnikach obu drużyn. Maksym Drabik ze Sparty zdobył 13 punktów, Rafał Karczmarz ze Stali był rezerwowym. Polacy zdobyli w Rybniku złoto Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Obaj dziś mogą odegrać na torze Stadionu Olimpijskiego kluczową rolę.

Wszystkie oczy będą jednak zwrócone na liderów. Kibice Betardu Sparty liczą, że w końcu odżyje Tai Woffinden. Gdy w sezonie 2015 klub ze stolicy Dolnego Śląska sięgał po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski, brytyjski żużlowiec kolekcjonował kolejne "trójki". Był wtedy obok Jarosława Hampela najlepszym żużlowcem w PGE Ekstralidze.

27-latek w tym roku miał kiepskie wejście w sezon. Nie brakowało meczów, w których były mistrz świata nie był w stanie uzbierać dwucyfrówki. Nadzieje dają jednak ostatnie występy w Grand Prix. Brytyjczyk wygrał turniej w Gorzowie i jest w walce o złoty medal IMŚ. Oby nie powtórzył się występ z ledwie 9 punktami w sześciu startach w meczu przeciwko Falubazowi Zielona Góra.

Dwumecz Betard - Stal zapowiada się bardzo ciekawie. Warto prześledzić chociażby historię z rundy zasadniczej. We Wrocławiu w maju na Stadionie Olimpijskim gospodarze prowadząc 40:31 nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku i przegrali z jadącą bez kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka Stalą Gorzów 44:45. W pełni jednak zrewanżowała się pod koniec lipca, triumfując na terenie przeciwnika 49:41.

Żużlowcy obu drużyn podkreślają, że w tym półfinale nie ma znaczenia gdzie będą jeździć. Jedni i drudzy udowodnili bowiem, że są w stanie wygrać na torze rywala. Prace na olimpijskim jednak były dość spore. Zdaniem obserwatorów tor dziś powinien sprzyjać gospodarzom. Początek meczu o 16.30.

Awizowane składy:

Cash Broker Stal Gorzów
1. Przemysław Pawlicki
2. Linus Sundstroem
3. Krzysztof Kasprzak
4. Martin Vaculik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Szymon Woźniak
11. Maciej Janowski
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
15. Maksym Drabik.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.