Dzień Gospodarczy Dolnego Śląska na Astana EXPO 2017

Michał Hamburger, informacje prasowe, mh | Utworzono: 2017-09-05 18:33 | Zmodyfikowano: 2017-09-05 18:33
A|A|A

fot. DAWG sp. z o.o.

 

Jednym z najważniejszych punków promocji Dolnego Śląska na EXPO w Kazachstanie jest organizowany przez DAWG Dzień Gospodarczy Województwa Dolnośląskiego w dniu 5 września oraz Forum Polska-Kazachstan, podczas którego prezentowane są możliwości inwestycyjne i eksportowe województwa. Jego ideą jest jest budowanie rozpoznawalności i wzmacnianie wizerunku regionalnej gospodarki i marki Dolny Śląsk szczególnie na azjatyckich rynkach- jednych z najbardziej perspektywicznych rynków zbytu.

- Celem naszej obecności na EXPO 2017 w Astanie jest pogłębienie dwustronnej współpracy, w szczególności w takich obszarach jak czyste technologie węglowe, nowoczesne technologie wydobywcze, technologie związane z biomasą i wytwarzaniem energii, innowacyjne maszyny i urządzenia górnicze, digitalizacja rynku energii, czy też rewitalizacja terenów poprzemysłowych, tym bardziej że posiadamy duże doświadczenie w tych dziedzinach – mówił podczas forum marszałek Przybylski.

Jak zaznacza Mariusz Sinior, szef Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera spółki DAWG, tylko w 2016 roku w naszym województwie zlokalizowało swój kapitał kilkadziesiąt podmiotów - zarówno globalnych graczy, jak i mniejszych inwestorów.  – Tylko we Wrocławiu nakłady inwestycyjne przekroczyły 200 mln euro, a pozostałych miastach regionu wyniosły około 1 mld 300 mln euro. Wiele z tych inwestycji wprowadza nas w wymiar nowoczesnej gospodarki bazującej na nowych technologiach. To mocno pozycjonuje nasz region w oczach azjatyckich inwestorów jako idealne miejsce dla ich biznesu, zwłaszcza związanego z nowymi technologiami - dodaje Mariusz Sinior.

Dolny Śląsk nieprzypadkowo wybrał wrześniowy termin promocji na Astana EXPO 2017. 6 września bowiem na Międzynarodowej Wystawie odbędzie się Dzień Narodowy Polski pod przewodnictwem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Udział w wydarzeniu zapowiedziały media z kilkuset krajów świata, co dla promującego się w tym czasie na EXPO Dolnego Śląska jest doskonałą okazją do przedstawienia swojego potencjału.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama