Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-09-20 19:11 | Zmodyfikowano: 2017-09-20 19:14
A|A|A

W Muzeum Miejskim trwa retrospektywna wystawa prac Zdzisława Szyszki - jednego z najciekawszych polskich ceramików drugiej połowy XX wieku. Jak podkreśla jedna z kuratorek Anna Kania-Saj: "jego prace w pewnym sensie oddają hołd naturze, która hojnie obdarza artystów ceramików surowcami potrzebnymi do tworzenia nowych form". Naszym gościem była wdowa po artyście Danuta Pałka-Szyszka.

Posłuchaj całej rozmowy:Niezmiennie, dużo dzieje się w Muzeum Narodowym. W najbliższą sobotę dzień porcelany i kultury chińskiej. Zwiedzający będą mieli szansę poznać historię oraz technikę powstawania słynnych wyrobów oraz zetknąć się z chińskimi tradycjami i zwyczajami. W temat wprowadzają nas Katarzyna MatuszczykGościwit MalinowskiInstytutu Konfucjusza.

Posłuchaj całej rozmowy:Nawiązujemy też do trwającego właśnie głosowania na Wrocławski Budżet Obywatelski. To za sprawą Podwórka Imienia Wszystkich Mieszkańców, które zasłynęło dzięki stworzonemu w ramach ESKowego projektu Wrocław - wejście od podwórza, jeżowi Izy Rutkowskiej. Artystka kilka miesięcy temu opowiadała o dobrze znanych, także poza granicami Wrocławia działaniach na Trójkącie. Teraz czas na perspektywę mieszkańców. W studiu gościli Katarzyna Popowicz, Stanisław Janik i Krzysztof Brzeziński.

Posłuchaj całej rozmowy:


A na koniec Agnieszka Jamroszczak z Centrum Kultury Zamek, zaprasza do tamtejszej Galerii Tymczasem, gdzie od soboty oglądać można wystawę Rocha Urbaniaka. Ten krakowski artysta, zawodowy malarz, od lat współpracuje z galeriami w Polsce i na Tajwanie, jest autorem krótkich form komiksowych, w tym komiksu "Papiernik - skąd się biorą opowieści", nagrodzonego Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. I z właśnie tym projektem przybywa do naszego miasta.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama