Wygrana po karnych Zagłębia, porażki KPRów

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-09-20 20:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-20 21:23

Szlagierem kolejki była konfrontacja szczypiornistek Metraco Zagłębia w Szczecinie z Pogonią. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po 30 minutach Pogoń prowadziła 12:11. W drugiej połowie lepiej grał zespół Bożeny Karkut. W 45. minucie było już 21:16 dla Zagłębia. Fenomenalny finisz Pogoni doprowadził do remisu 25:25. Rzuty karne lepiej egzekwowały zawodniczki Zagłębia, które wygrały 5:3.

Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 25:25 k. 3:5 (12:11)

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Bancilon 8, Noga 2, Cebula, Urbańska, Królikowska 5, Marcikowa 1, Janas 1, Koprowska, Nosek 1, Zawistowska 5, Kochaniak 1, Blazević, Gadzina 1

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 4, Semeniuk 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Górna 3, Piechnik 2, Ważna 2, Marić 6, Wojtas 3, Belmas 1, Pielesz 1, Milojević.

KPR Jelenia Góra przegrał w Elblągu ze Startem 25:28. Ambitne zawodniczki KPRu przegrywały do przerwy 13:14. W drugiej połowie utrzymywała się minimalna przewaga Startu. Na 5 minut przed końcem było tylko 24:23 dla zespołu z Elbląga, ale KPRowi nie udało się sprawić niespodzianki.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 28:25 (14:13)

Start: Szywierska, Powaga - Balsam 4, Waga 5, Jędrzejczyk 1, Dorsz, Kwiecińska 2, Kozimur 1, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 12, Stokłosa, Świerżewska 2, Jaszczuk 1.

KPR: Wierzbicka, Filończuk - Karwecka 1, Oreszczuk, A. Tomczyk 10, Jurczyk 1, Kobzar 2, Załoga 7, Jasińska, Skowrońska, Żukowska 4, M. Tomczyk.

KPR Kobierzyce uległ w Koszalinie AZSowi 26:30. Od początku prowadził zespół z Koszalina, który po pierwszej połowie wygrywał 14:9 i w drugiej połowie pewnie kontrolował sytuację na parkiecie. KPRowi dopiero w końcówce udało się zmniejszyć straty.

AZS Koszalin - KPR Kobierzyce 30:26 (14:9)

AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska 2, Michałów 4, Mazurek 3, Smbatian 2, Budnicka, Tracz, Roszak 7, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz 3, Urbaniak 4, Rycharska 5, Nowicka, Piwowarczyk

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 6, Mączka 8, Janczak 1, Wesołowska, Kaźmierska 5, Wiertelak 1, Charzyńska 2, Linkowska 1, Walczak 1, Dąbrowska, Michalak 1.