Sprawdź pogodę na noc i na poniedziałek

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-09-24 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-24 14:42
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Europa północno-zachodnia będzie pod wpływem głębokiego niżu znad Oceanu Atlantyckiego. Wschodnia i środkowa część konytynentu będzie pozostawać pod wpływem rozległego wyżu znad zachodniej Rosji. Południowa połowa Europy będzie pod wpływem słabogradientowego obszaru obniżonego ciśnienia. Nasz kraj znajdzie sie na skraju wspomnianego rozległego wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Prognozuje się wolny wzrost ciśnienia atmosferycznego.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadu około 10 mm. W drugiej połowie nocy mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, północno wschodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadu około 15 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, podczas burz w porywach do 60 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, miejscami opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadu od 10 mm do 15 mm. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadu około 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, podczas burz w porywach do 60 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, w dzień lokalnie możliwe burze. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr dość silny, południowo-wschodni i południowy, podczas burz w porywach do 60 km/h.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama