Wrocławska inżynieria ruchu w Reakcji24 [ZADAJ PYTANIE]

Marek Obszarny | Utworzono: 2017-09-26 10:20 | Zmodyfikowano: 2017-09-26 10:20
A|A|A
REAKCJA 24

Wysyłanie wiadomości zostało wyłaczone, ten formularz jest już bądź jeszcze nieaktywny!
* - pole wymagane
Pola imię i nazwisko/nick oraz adres e-mail do wiadomości redakcji
Na moderację oczekuje: 0 wiadomości
Wasze wiadomości:
Tytuł wiadomości: Pasy rowerowe na ulicy Świdnickiej
Czy na całej długości ulicy Świdnickiej między Piłsudskiego, a Podwalem zostaną wydzielone pasy rowerowe? Obecnie są one tylko na niektórych odcinkach, przez co jazda tamtędy jest niewygodna zarówno dla rowerzystów, jak i kierowców.
Wysłano 2017-09-25 12:23:35
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: Krótkie zielone dla pieszych
Dlaczego w wielu miejscach Wrocławia światło zielone dla pieszych jest bardzo krótkie i wynosi tylko 4 sekundy sygnału ciągłego i 4 sekundy sygnału migającego, co stanowi absolutne minimum według rozporządzenia Ministra Infrastruktury? Czy to prawda, że ostatnio podjęta została decyzja o wydłużaniu tych minimalnych czasów w przypadku tworzenia nowych programów sygnalizacji?
Wysłano 2017-09-25 12:43:58
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: Płynność ruchu
Dlaczego nie ma "zielonej fali" na śródmiejskie obwodnicy Wrocławia? Można wręcz powiedzieć że często mamy do czynienia z "czerwonym falochronem" .
Wysłano 2017-09-26 08:47:24
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: Parkowania
Witam serdecznie. Jestem kierowcą zawodowym i jeżdżę po Wrocławiu ciężarówka. Na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej jest zakaz parkowania przy ulicy akurat w miejscu gdzie mam punkt do rozładowania czy bylaby możliwość lub jest postoju w skrajnych przypadkach do np 5 min. Aktualnie jest całkowity zakaz zatrzymania z możliwością odholowania. Dokładnie chodzi mi o miejsce na wysokości Marii Curie-Skłodowskiej 51. Dziękuję.
Wysłano 2017-09-26 10:16:23
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: Tramwaje
Dlaczego na Świdnickiej i Krupniczej tramwaje stoją na każdych światłach? Przecież magistrat twierdzi, że powinny mieć tam priorytet i nawet zwężone jezdnie!
Wysłano 2017-09-26 10:25:49
z adresu IP: (194.8.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: Długie cykle
Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego wydłużone - bodajże w 2006 roku - cykle świetlne do maksymalnych długości (100 - 120 sekund cyklu) w celu poprawienia przpustowości skrzyżowań dla pojazdów typu TIR, nie zostały skrócone do rozsądnych wartości po oddaniu AOW i wprowadzeniu zakazu wjazdu dla ciężarówek? Powoduje to frustrację pieszych, którzy muszą czekać nawet ponad minutę na swoje zielone, które dodatkowo pali się zwykle tylko kilka sekund. To z kolei prowadzi do łamania przez pieszych przepisów (przechodzenie na czerwonym).
Wysłano 2017-09-26 10:33:43
z adresu IP: (91.198.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: ITS a tramwaje - linia średnicowa
Dojeżdżam do centrum (Arkady) różnymi środkami transportu. Uruchomienie ITS i kilku sygnalizacji wzdłuż Powstańców spowodowało wydłużenie czasu podróży TRAMWAJEM z pętli "Krzyki" do "Arkad-Capitolu" wydłużył się z ok. 10 do ok. 15-20 minut. W moim przypadku spowodowało to przesiadkę na rower i do samochodu (w zależności od sytuacji), jedynie w wyjątkowych sytuacjach korzystam na tej trasie z MPK. Czy są plany poprawy tej sytuacji? Czy jest możliwe wprowadzenie absolutnego priorytetu tramwajów na wszystkich skrzyżowaniach niezależnie od pory dnia?
Wysłano 2017-09-26 10:46:26
z adresu IP: (91.198.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: Wrocław
Jakie działania magistrat zrobi, aby ograniczyć wjazd do miasta ponad 200 tysięcy samochodów? Do Poznania wjeżdża ponad 2 razy mniej i władze z tym walczą, u nas nie. Te auta korkują nasze drogi, zastawiają chodniki i powodują smog.
Wysłano 2017-09-26 11:04:33
z adresu IP: (194.8.xxx.xxx)
Tytuł wiadomości: ul.Karwińska
Witam, Czy jest szansa wydłużenia cyklu świetlnego na ul.Karwińskiej zakręt w Krakowską średnio przejeżdżają 3 samochody (w tym trzeci na czerwonym), jak dodatkowo przechodzi pieszy przez krakowską (światło na przycisk) to w połowie przejścia już mu miga zielone, wtedy na światłach zdążą przejechać dwa samochody, na Brochowie mieszaka już 7 tys ludzi dodatkowo zjeżdżają tędy ze wschodniej obwodnicy za chwile nie będzie dało się stąd wyjechać
Wysłano 2017-09-26 11:20:34
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)