PUBLICYSTYKA: Czy straż miejska jest potrzebna? [POSŁUCHAJ]

Filip Marczyński, BT | Utworzono: 2017-09-27 18:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-27 20:34
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Jest wniosek o likwidację straży miejskiej we Wrocławiu i są wnioski przeciwne - o usprawnienie jej działania.

Główny argument za likwidacją to pieniądze - zdaniem przedstawicieli partii Wolność straż miejska drogo kosztuje i jest zbędna. Można by za 18 milionów, które pochłania zrobić dużo innych pożytecznych rzeczy, na przykład naprawiać nawierzchnie, czy stawiać latarnia. Przedstawiciele ruchów miejskich są przeciwni likwidacji - mówią - usprawnijmy straż miejską, podnieśmy płace, dziś dla początkujących niewiele większe niż minimalna, zwiększmy liczbę patroli i podnieśmy efektywność tej służby. Kolejny argument za to konieczność walki ze smogiem - jeśli uchwała antysmogowa wejdzie w życie, kontrolować jej przestrzeganie będzie mogła tylko straż miejska.

Gośćmi Filipa Marczyńskiego byli:

  • Waldemar Forysiak - rzecznik prasowy Straży Miejskiej we Wrocławiu
  • Robert Grzechnik - Partia Wolność
  • Barbara Zielińska-Mordarska - dyrektorka wydziału komunikacji społecznej urzędu miejskiego
  • Aleksander Obłąka - Akcja Miasto
  • Sławomir Czerwiński - Rada Osiedla Maślice

POSŁUCHAJ CAŁEJ AUDYCJI:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~yobel
2017-10-05 16:40:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ten telefon w 47 min to chyba na zamówienie
~Mati
2017-10-05 15:30:05
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
O co chodzi z zakazem puszczania menu w restauracji PRL we Wrocławiu, podczas reklam w przerwach między połowami meczu? I za to dostał PRL mandat? Jaki jest przepis nakazujący puszczanie reklam?
~Wroclawianin
2017-09-29 00:02:16
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
Brawo Robert Grzechnik, udowodnił Pan, że merytorycznym przygotowaniem można wygrać debatę sam na cztery osoby. Brawo! Mam nadzieję, że dzięki Panu oszczędzimy te 19 mln zł.
~Roman
2017-09-28 21:52:06
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -7
Pan Grzechnik nie ma żądnych konkretnych argumentów. Poza tym jest to partia której główny rzecznik pan Sommer opowiada się za likwidacją STRAŻY POŻARNEJ.
~Don
2017-09-28 19:09:55
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -4
Robert Grzesznik poległ całkowicie w tej dyskusji. Był zupełnie nie przygotowany a jego wypowiedzi tylko to potwierdzały. Demagogia i stek bzdur. Partia wolność z takim liderem i tematami to nie wygra nawet wyborów do rady ogródków działkowych.
~Maria
2017-09-28 13:41:56
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Debata? Jeden człowiek, który mowi głosem mieszkańców a reszta? Bełkot jak w sejmie. Początek rozmowy to jakaś kpina, straż pomaga mieszkańcowi, ktory ma zatarasowany wyjazd przez źle zaparkowany samochód wiec nakłada blokadę na ów samochód ??? Czyli biedak nie wyjechał?!! tak mu pomogli haha... Skandalem jest to co słyszę: są strażnicy ale nie pracują jak powinni bo ich za mało ? czyli na tą chwile trochę pomagają trochę nie? Po tej audycji podpiszę się pod likwidacja SM co oczywiście nie sprawi, że oni znikną ale dzięki temu i tej inicjatywie może coś sie zmieni.
~Komentarz został usunięty
2017-09-28 10:14:33
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~janusz
2017-09-28 08:30:10
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nieźle czterech na jednego, a straż miejska jest potrzebna wrocławianom mieszkańcom jak rybie ręcznik, bo cała ich "służba" ogranicza się do blokad i mandatów. Do likwidacji cała straż miejską.
~tomek
2017-09-27 23:44:16
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -5
SM łamie prawo wchodząc na posesje na podstawie zezwolenia Prezydenta. Nie ma takiego prawa aby bez nakazu włazić ci do domu. Są tylko dwa przypadki: 1. Policja może wejść bez nakazu jeśli dowody w b. ważnej sprawie mogą ulec zniszczeniu. Ale po tym wydarzeniu muszą dostarczyć nakaz 2. Straz Leśna/Parku Narodowego może bez nakazu skontrolować obejście domu (szopa,komórka itp). Jeśli Pan z SM twierdzi, że ma do tego prawo niech poda podstawę prawną w postaci konkretnego paragrafu.
~Jarek
2017-09-27 23:17:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Słuchałem wrscając do domu. Współczuję panu który chce zlikwidować straż, że musiał rozmawiać z taką grupą wzajemnego wsparcia. Ale szacunek za riposty i wiedzę. Przyjadę jutro z Psiego Pola sie podpisać!
~Filip
2017-09-27 22:20:20
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -6
Populista strasznie słaby, zero argumentów, jak zwykle. Straż Miejska jest potrzebna, podobnie jak jej szybka i gruntowną reforma
~Popieram likwidacje SM
2017-09-27 22:12:46
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pan Robert dziala w słusznej sprawie i świetnie potrafi odbić każdy argument przeciwnikow. Atak 5 na 1 uważam za słabe zachowanie ale jak było słychać są tacy ludzie którzy rewelacyjnie potrafią się nawet w takiej sytuacji obronić. Widać ze zwolennicy straży miejskiej musieli zebrać się w 5 osób aby stawić czoła jednemu przedsiębiorcy z faktami których nie da się podważyć. Brawo!
~Gratuluję panie Grzechnik
2017-09-27 21:57:57
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czterech na jednego i dał sobie radę. Trzeba mieć jaja, żeby pójść przeciwko 4 adwersarzom i wyjść z debaty zwycięsko.
NA ANTENIE
MartaMalinowska
Marta Malinowska
 18:00 - 20:00
Muzyczny wieczór