Koszykarki CCC Polkowice awansowały do Euroligi

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-09-29 21:20

Po wysoko wygranym pierwszym meczu barażowym na Słowacji koszykarki CCC były już jedną nogą w fazie grupowej Euroligi.

Zespół z Polkowic po 7 minutach prowadził 19:9, a pierwszą kwartę zakończył wynikiem 30:16.

W drugiej kwarcie także nie było wątpliwości, kto dyktuje warunki na parkiecie. Zawodniczki CCC lepiej zbierały, były skuteczniejsze w ataku i popełniały mniej błędów od rywalek. Po 20 minutach gry zespół z Polkowic prowadził 47:27.

W trzeciej i czwartej kwarcie mecz się wyrównał, ale gospodynie kontrolowały przebieg rywalizacji. Przewaga cały czas oscylowała wokół 20 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem CCC 76:60.

CCC Polkowice - Piestanske Cajky 76:60 (30:16, 17:11, 15:19, 14:14)

CCC: Plaisance 12, Sandric 11, Holmes 9, Leciejewska 9, Clark 9, Spanou 7, Gala 6, Gajda 6, Babkina 5, Stankiewicz 1, Idziorek 1.

Cajky: Smith 11, Slamova 11, Jakubcova 10, Dudasova 7, Bartakova 7, Palenikova 7 Letkova 5,, Kasparkova 2, Gajdosova 0.