41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne

Dagmara Zmyslona | Utworzono: 2017-10-08 13:52 | Zmodyfikowano: 2017-10-04 13:52
A|A|A

W części pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych artystów lub zespołów uprawiających poezję śpiewaną, piosenkę artystyczną, piosenkę kabaretową, twórczość autorską, którzy wystąpią z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Wykonawców Finału wyłoni trzyosobowe jury w trakcie wstępnych przesłuchań - 17 października, w godzinach 16.00 – 22.00, w Sali Kameralnej BF Impart.

10 listopada natomiast finalistów oceniać już będzie poprzez głosowanie najbardziej demokratyczne jury czyli publiczność. Na zwycięzcę Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy komputer notebook. Drugą część wieczoru wypełni KONCERT GALOWY. W tym roku jego bohaterem będzie Stanisław Soyka – wokalista, instrumentalista, kompozytor, który od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale też nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.

Nigdy nie poddawał się modom i trendom. Podczas koncertu promującego płytę „W hołdzie Mistrzowi LIVE" można będzie usłyszeć klasyki Czesława Niemena, takie jak: „Dziwny jest ten świat", „Stoję w oknie", „Jeszcze sen", „Jednego serca", „Nim przyjdzie wiosna" lub „Moja Ojczyzna". Stanisław Soyka potraktował tę płytę jak hołd złożony wielkiemu Artyście, a jednocześnie jako źródło inspiracji. W rezultacie, przy zachowaniu w części aranżacji oryginalnych, pokusił się o ich zmianę wedle własnej wizji.

Nie ma tu jednak nadużyć, są za to utwory nowocześnie brzmiące i profesjonalnie zagrane. Artysta wystąpi z zespołem Soyka Kolektyw, który tworzą: Przemek Greger – gitara elektryczna i akustyczna, Marcin Lamch – kontrabas, Zbyszek Uhuru Brysiak – instrumenty perkusyjne, syn Kuba – perkusja, Antoni Gralak – trąbka, Aleksander Korecki – saksofon.

Soyka Kolektyw stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej. Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności.

Trzeba przyjść i przekonać się o tym osobiście. Nasz listopadowy, literacko-muzyczny wieczór zakończy się ogłoszeniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody oraz krótkim występem zwycięzcy Finału Konkursu Wokalnego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do dnia 15.10.2017 roku włącznie.

Można je przesłać drogą elektroniczną na adresy mailowe: artpiotrg@poczta.onet.pl i barbara.perczynska@impart.art.pl, lub dostarczyć osobiście do BF Impart 2016 przy ul. Mazowieckiej 17 i zostawić w pokoju numer 2 lub na portierni.

Zgłoszenie powinno być dostarczone w zaklejonej kopercie z napisem: Konkurs Wokalny – 41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama