Siatkarze Cuprum wygrali w Szczecinie z Espadonem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-10-04 20:50

Spotkanie było od początku niezwykle zacięte. Pierwszy set zakończył się po emocjonującej końcówce wygraną Cuprum 25:22.

Druga partia była dobra w wykonaniu gospodarzy. Udanie atakował Mateusz Malinowski, świetnie w polu zagrywki spisywał się Eemi Tervaportti. Zespół Cuprum grał słabo tak w obronie, jak i w ataku co skończyło się zwycięstwem Espadonu 25:17.

Trzeci set to także gra bardzo wyrównana. Ostatecznie zespół z Lubina triumfował w nim 25:23, a decydujący punkt zdobył Łukasz Kaczmarek.

Najwięcej emocji dostarczyła czwarta partia. Po emocjonującej walce na przewagi zespół ze Szczecina triumfował 31:29.

Tie-break to prawdziwa wojna nerwów. Lepiej spisali się zawodnicy Cuprum, którzy triumfowali 15:13 i w całym meczu 3:2. Statuetkę MVP odebrał siatkarz z Lubina - Łukasz Kaczmarek.

Espadon Szczecin - Cuprum Lubin 2:3 (22:25, 25:17, 23:25, 31:29, 13:15)

Espadon: Tervaportti, Wika, Menzel, Duff, Gawryszewski, Malinowski, Murek (l.), Jaskuła (l.) oraz Kowalski, Kacperkiewicz, Mihułka, Kluth

Cuprum: Masny, Pupart, Taht, Gunia, Hain, Kaczmarek, Kryś (l.) oraz Smoliński, Terzić, Patucha, Makoś (l.)