Dziś pogrzeb byłego starosty bolesławieckiego

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-10-06 10:56 | Zmodyfikowano: 2017-10-06 10:58
A|A|A

fot. Telewizja Bolesławiecka; screen z YT

Na cmentarzu w Świdnicy zostanie dziś pochowany Dariusz Kwaśniewski, były starosta bolesławiecki. O 12.30 odprawiona zostanie msza w intencji zmarłego, a o 14.00 zaczną się uroczystości pogrzebowe.

Dariusz Kwaśniewski zmagał się z ciężką chorobą. Jeszcze dwa lata temu organizował rowerowe jazdy w powiecie bolesławieckim. Jego choroba przyszła nagle. Musiał zrezygnować z funkcji starosty, choć pozostał radnym. Komunikował się ze światem pisząc wzruszające teksty oczami na specjalnie przystosowanym sprzęcie. Walczył do końca. Zmarł 2 października we Wrocławiu.

Dariusz Kwaśniewski wdrożył program edukacji zawodowej w szkołach powiatu bolesławieckiego. Był współautorem wielu przedsięwzięć, w tym poszukiwania potomków Polaków, którzy ponad 100 lat temu wyemigrowali do Bośni. Wielu z nich wróciło po II wojnie światowej do Polski, ale niektórzy zostali. Organizował dla nich pomoc.

W jego ostatniej drodze wezmą udział samorządowcy z całego regionu, rowerzyści, biegacze, działacze wielu organizacji społecznych, którym pomagał i z którymi przez wiele lat był związany.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama