Prezes ZOO Wrocław gościem Popołudnia z Gwiazdą

Robert Skrzyński, GN | Utworzono: 2017-10-07 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-07 10:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl / Jacek Urbanowicz

Uczynił z tego miejsca wielką atrakcję znaną w całej Europie. Radosław Ratajszczak prezes ZOO Wrocław będzie dziś gościem audycji Popołudnie z Gwiazdą w Radiu Wrocław. Porozmawiamy oczywiście o wrocławskim ogrodzie zoologicznym, ale także o życiu prywatnym, planach i marzeniach. Sam Ratajszczak podkreśla, że wrocławskie ZOO, jak każde inne, cały czas musi się rozwijać:

- ZOO jest jak Czerwona Królowa z Alicji po drugiej stronie lustra. Żeby stać w miejscu musi biec. Zawsze jest coś do zrobienia, zawsze jest jakaś potrzeba, żeby jakiś gatunek przytulić. My nigdy nie będziemy mięć takiego momentu, żeby powiedzieć: teraz zrobiliśmy wszystko, teraz odcinamy kupony - tłumaczy Ratajszczak. 

Prezes ogrodu będzie też wspominał m.in. niecodzienną sytuację podczas wędrówki po górach Wietnamu:

- Wejście jest po takich stopniach. No i tak się "spotkaliśmy" z misiem. Ja wchodziłem do góry, on schodził na dół. Nagle coś mi się poruszyło z boku, tak w odległości może pięciu metrów. Zrobiłem zdjęcie i się szybko rozstaliśmy - mówi Radosław Ratajszczak.  

Na audycję Popołudnie z Gwiazdą zaprasza Robert Skrzyński. Początek tuż po godzinie 16.

W programie także relacje z rozgrywanego właśnie we wrocławskim ZOO biegu "Wild Run", z którego cały dochód zostanie przeznaczony na ratowanie ginących zwierząt w Afryce.
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama