DAB+ Sztuka w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ OD 16:00]

Maciek Przestalski, MK | Utworzono: 2017-10-18 15:41 | Zmodyfikowano: 2017-10-18 15:41
A|A|A

Zaczniemy od rozpoczynającego się w piątek Dolnośląskiego Festiwalu ArchitekturyTegoroczna DOFA to wykłady, seminarium, debaty, wycieczki, projekcje, wystawy i działania w przestrzeni miejskiej a wszystko pod wspólnym tematem "Miasto w zieleni". Chwilę po 16:00 w temat wprowadzą nas prezeska wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich Daria Kieżun i Kuba Żary.

Kuba Żary zostanie z nami także przy okazji spotkania z następnym gościem, a to dlatego, że w tym roku DOFA łączy siły z MIASTOmovie którego tematem przewodnim jest “Sąsiedztwo”. Scena artystyczna rozpoczętego we wtorek festiwalu to "Wystawka" w Recepcji. Natalia Gołubowska przez kilka poprzedzających wystawę tygodni dokumentowała życie wrocławskich i wołowskich klatek schodowych, a o efektach jej działań, które będą jednocześnie podstawą do dalszych badań porozmawiamy o 16:45.

W temacie architektury zostaniemy także po 17:00, kiedy Agata Bonenberg mówić będzie o swoich zdjęciach architektury Kambodży i Wietnamu, które oglądać można w Muzeum Architektury na ekspozycji "Translokacje modernizmu".

Po 17:30 dla odmiany, od architektury na chwilę odejdziemy. Choć jeśli wziąć pod uwagę, że nowe obrazy Anki Mierzejewskiej oglądać będzie można w NFMie, to nie tak znów daleko. O tym dlaczego właśnie tam i co tym razem pokaże popularna wrocławska malarka porozmawiamy po 17:30.

A na koniec architektura, Wrocław, książka i nagroda. Angielska wersja monografii "Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" autorstwa Michała Dudy z Muzeum Architektury we Wrocławiu, została uznana za jedną a najlepszych książek architektonicznych 2017 roku. Autor, w towarzystwie Małgorzaty Devosges-Cuber odwiedzi nas po 18:15.

A na koniec "muzyka z galerii" przygotowana przez Michała Kwiatkowskiego. Tym to ścieżka dźwiękowai towarzysząca ekspozycji 'Live Factory 2: Warhol by Lupa' z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama