Grin, Kaleta, Knedler, Miłoszewski, Sośnicki, Świetlicki - DAB+Książki (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski, Jacek Antczak, mk | Utworzono: 2017-10-23 07:20 | Zmodyfikowano: 2017-10-23 07:20
A|A|A

Jolanta Maria Kaleta, z którą - w powieści 'Pułapka' (Wydawnictwo Psychoskok) - wybieramy się w mityczną szczelinę jeleniogórską w poszukiwaniu skarbów, na spotkanie z bestią. Horror przygodowy? Tak, pod patronatem Radia Wrocław Kultura.

Dariusz Sośnicki, poeta i wydawca, wydawca i poeta, szef Wydawnictwa Ossolineum. O nowych książkach, m.in. Polskim eseju literackim w serii Biblioteka Narodowa.

Zygmunt Miłoszewski. Niewielu współczesnych polskich pisarzy należy do klubu milionerów. Rok temu Zygmunt Miłoszewski osiągnął ten status, czyli ponad milion sprzedanych książek. Na chwilę przed publikacją najnowszej, na moment przed autorskim wieczorem podczas Bruno Schulz Festiwalu u nas!

Magdalena Knedler, laureatka naszych nagród, Emocji 2017, w kategorii Literatura. Pisarka nie zwalnia tempa. Jesienią wychodzą dwie jej nowości. Jedna z nich, 'Historia Adeli' (opublikowana przez Novae Res pod patronatem Radia Wrocław Kultura), dzieje się we Wrocławiu, dokąd wraca z Włoch 34-letnia bohaterka, by zacząć od nowa. Rozmawiamy z autorką, ale też z Anną Fluder, dziennikarką Radia RAM, którego namiętnie słucha powieściowa Adela. Musimy jej kupić odbiornik z systemem DAB+...

Po 19:00 zawsze piosenki z tekstem, a o 20:05 Wieczór z Kulturą. Tu tym razem też literacko. Marcin Świetlicki z Irkiem Grinem w nastroju polemicznym, lecz przysiadalnym, opowiadają o jednej z premier jesieni: 'autobiografii' Marcina Świetlickiego (była do wygrania w konkursie), a przy okazji również o swojej znajomości.


Do usłyszenia (w DAB+), do zobaczenia i usłyszenia w aplikacjach mobilnych oraz na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama