Ruszyli na pomoc 9-letniemu Karolkowi

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-11-19 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-19 16:00
A|A|A

Rejestrują dawców szpiku na pomoc 9-letniemu Karolkowi. Fundacja DKMS od wczoraj prowadzi we Wrocławiu zintensyfikowane poszukiwania bliźniaka genetycznego dla chłopca, który we wrocławskim Przylądku Nadziei walczy z ostrą białaczką szpikową. W dwa dni zarejestrowało się już ponad 600 osób, w tym ponad 100 tylko w Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu, mówi Agnieszka Wróblewska z DKMS:

- Każda osoba jest dla nas na wagę złota, nigdy nie wiadomo gdzie i czyj bliźniak genetyczny się zarejestruje. Karolkowi potrzeba przeszczepienia komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Sytuacja 9-latka jest o tyle trudna, że jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep, ale na całym świecie nie ma zgodnego dawcy. Rodzina, przyjaciele i wolontariusze zachęcają więc do zapisywania się do bazy również w internecie.

W bazie DKMS jest już ponad milion dawców. Kolejnych ponad 600 zarejestrowało się wczoraj, setki robią to także dziś:

- Sama rejestracja bardzo sprawnie, dosłownie 5 minut. Podajemy swoje imię i nazwisko, wymazujemy trzy razy takimi patyczkami z policzka i jesteśmy w rejestrze. 

Akcja dedykowana Karolkowi trwa w galerii handlowej Pasaż Grunwaldzki, w Magnolii Park przy Legnickiej oraz w Szkole Podstawowej nr 17 przy ulicy Wieczystej we Wrocławiu. Do akcji można też przyłączyć się nie wychodząc z domu, wystarczy zarejestrować się w internecie.

CZYTAJ TEŻ: 

Cała Polska szuka dawcy szpiku kostnego dla 9-letniego Karolka

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama