Pogoda: W nocy słabe opady śniegu [SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-11-26 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-26 13:26
Pogoda: W nocy słabe opady śniegu [SPRAWDŹ] - Fot. CC0 Public Domain
Fot. CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem frontów atmosferycznych związanymi z układami niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich, Skandynawii oraz Bałkanów i Włoch. Jedynie Rosja, Półwysep Iberyjski oraz południowe obszary Francji, Niemiec i Polski będą w zasięgu słabogradientowych obszarów podwyższonego ciśnienia.
Polska północna będzie na skraju niżu znad Skandynawii, pozostała część kraju będzie w klinie wyżowym. Napłynie zimne powietrze arktyczno-morskie. Niewielkie wahania ciśnienia.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami słabe opady śniegu. Temperatura od -8°C do -5°C. Wiatr od 35 km/h do 50 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: na ogół obojętne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.