Arka Gdynia w półfinale PP. Chrobry Głogów wyeliminowany

| Utworzono: 2017-11-29 20:18

W składzie Arki nastąpiła rewolucja. W pierwszej jedenastce pojawił się tylko jeden piłkarz, który zaczął od początku mecz ligowy z Sandecją Nowy Sącz. Chrobry jednak absolutnie nie potrafił tego wykorzystać.

Głogowianie na tle drużyny z Trójmiasta wyglądali słabo, przed przerwą nie oddali celnego strzału. Drugi garnitur Arkowców pokazał, że nie odstaje formą od piłkarzy pierwszej jedenastki. Rolę Damiana Zbozienia przejął Marcin Warcholak i popisał się 40-metrowymi wyrzutem piłki z autu. Jeden z nich minął obrońców Chrobrego i Filip Jazvić musiał tylko przyłożyć głowę.

Im bliżej końca połowy, tym częściej kotłowało się w polu karnym Chrobrego. Dominacja Arki nie podlegała dyskusji. Głogowianie potrzebowali trzech bramek do awansu, ale brakowało jakichkolwiek przesłanek, że strzelają chociaż jedną.

Zupełnie nieprzekonujący przyjezdni po przerwie znaleźli sposób na Pilarza. Po serii błędów Arkowców Damian Kowalczyk zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, po drodze niezbyt silny strzał odbił się od nóg Adama Dancha i znalazł drogę do siatki.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
1:0 - Filip Jazvić 22'
1:1 - Damian Kowalczyk 69'

Arka: Krzysztof Pilarz - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Adam Danch, Marcin Warcholak, Dawid Sołdecki, Filip Jazvić, Marcus da Silva, Michał Nalepa (84' Mateusz Szwoch), Michał Żebrakowski (70' Szymon Nowicki), Rafał Siemaszko (57' Patryk Kun)

Chrobry: Anatolij Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Karol Danielak, Jakub Bach (46' Bartosz Machaj), Robert Mandrysz, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak, Przemysław Trytko (66' Serhij Napołow), Konrad Kaczmarek (59' Damian Kowalczyk)

Żółte kartki: Socha, Żebrakowski, Nowicki (Arka) oraz Machaj (Chrobry)

Pierwszy mecz: 2:0 dla Arki
W dwumeczu: 3:1 dla Arki.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.