Dreszczowiec w Pruszkowie. Koszykarze Śląska wyrwali zwycięstwo w końcówce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-12-03 07:00

Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Zanim byliśmy na finiszu, to na początku czwartej kwarty Wojciech Hałas trafił za trzy i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 69:68. Do końca meczu pozostawało jeszcze ponad 8 minut, ale przez większość tego czasu to pruszkowianie trzymali wynik. Po punktach Mikołaja Stopierzyńskiego na dwie minuty przed końcem drużyna gospodarze byli lepsi 80:77. W odpowiedzi natychmiastową trójkę trafił Aleksander Dziewa i na tablicy wyników mieliśmy remis, a dla zawodnika Śląska był to 25 punkt tego dnia. W końcówce bohaterem okazałsię Karol Michałek. Najpierw na 51 sekund trafił na 82:81 dla wrocławskiego zespołu, a w ostatniej akcji spotkania zanotował kluczowy przechwyt. Defensywa Śląska w dwóch ostatnich posiadaniach nie pozwoliła rywalom nawet na oddanie rzutu.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - WKS Śląsk Wrocław 81:82 (17:19, 21:26, 26:17, 17:20)

Punkty dla ZB Pruszków: Cechniak 25 (10 zbiórek), Madziar 13, Kordalski 14, Cetnar 6 (12 zbiórek), Paszkiewicz 6, M. Stopierzyński 6, Hałas 5, H. Stopierzyński 4, Olszewski 3

Punkty dla Śląska: Dziewa 25, Bluma 14, Musiał 11, Mroczek-Truskowski 8, Pławucki 6, Żelaźniak 6, Michałek 5, Grzeliński 4, Krakowczyk 3