What's in the box? Pomniejszenie, Synestezja, Fans Fantasy [SŁUCHAJ od 16:00]

Krzysztof Majewski, BT | Utworzono: 2018-01-12 15:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-12 15:40
A|A|A

O 16.00 spotkamy się z Aleksandrą Konopko z Klubu Proza. Porozmawiamy o filmowych porankach dla dzieci. Te są nieco tajemnicze bo tytuły filmów ujawniane są na kilka chwil przed seansem. Wiemy, że w repertuarze znajdą się zarówno klasyczne animacje, przykłady starszych jak i zupełnie współczesnych obrazów kinowych dla małych widzów oraz filmy fabularne dla nieco starszych dzieci.

16.30. Zaglądamy do repertuaru. Od dzisiaj w kinach możemy oglądać zamknięcie zeszłorocznego American Film Festivalu: "Pomniejszenie" Alexandra Payne'a. Norwescy naukowcy - w ramach próby zlikwidowania przeludnienia - odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości 13 centymetrów. Proponują mający trwać 200 lat program zmniejszania świata. Ludzie szybko orientują się, jak wiele korzyści niesie życie w zminiaturyzowanym świecie.

Ponad to, holenderska propozycja familijna "Storm: opowieść o odwadze". Mądrze, dobrze i na temat jak mówią wszystkie możliwe, dostępne recenzje.

O 17.00, spotkanie z ekipą TRIPARTstudio, odpowiedzialną za niezależny film "Synestezja". To opowieść o młodym aspirującym malarzu, który przeżywa kryzys twórczy. Ten skłania go do ekstremalnych eksperymentów, by odnowić swój związek ze sztuką.

O 18.15 kolejny twórca, tym razem, wizyta reżysera filmu "Fans Fantasy" Iwo Jędrasiaka. Kim jest Jugger, co to jest Fandom, LARP czy Cospley. Odpowiedzi na te pytania dostaniemy w filmie i na antenie Radia Wrocław Kultura. Najbliższy pokaz, dzisiaj wieczorem w "Awarii prądu".

18.30 to czas seriali. Pojawi się parę propozycji na najbliższe miesiące.

Zapraszam - Krzysztof Majewski

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama