Filmowe pasmo w Radiu Wrocław Kultura [16:00-19:00]

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2018-01-05 15:34 | Zmodyfikowano: 2018-01-05 15:34
A|A|A

Zaczynamy, jak zawsze, od repertuaru. Dzisiaj do kin wchodzi nagrodzone na Berlinale "Party". To komedia opowiadająca o Janet, która właśnie zdobyła nominację na wysokie stanowisko polityczne. Urządza więc party dla najbliższych znajomych, eleganckich, wykształconych, z wyższej półki. Zapowiada się mocna konkurencja dla "Rzezi" Polańskiego.

Od dzisiaj możemy też oglądać "Grę o wszystko", debiutującego, w roli reżysera, Aarona Sorkina. Autor scenariuszy do "Social Network", "Moneyball" czy "Steve'a Jobsa" przygotował historię o byłej narciarce Molly Bloom, która zakłada najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA.

Natomiast jeśli dawno nie byliście na dobrej komedii romantycznej to koniecznie wybierzcie się na "I tak Cię kocham" - film otwarcia 8. American Film Festivalu.

O 16.30 odwiedzi nas wiceprezes Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster - Szymon Makuch. Organizacja skupia, doktorów i studentów kulturoznawstwa, zainteresowanych popkulturą we wszystkich jej przejawach. Porozmawiamy o najbliższych wydarzeniach i planach na przyszłość.

O 17.30 spotykamy się z Jarosławem Skórą - organizatorem Kadrów Wrocławia. W dniach 11-13 stycznia odbędzie się kolejny, piąty już przegląd filmów dokumentalnych o Wrocławiu. Ponieważ przegląd wraca po
dłuższej przerwie, w programie znajdzie się między innymi blok Wrocław The Best – zestaw najlepszych,
najciekawszych filmów, które były wyświetlone w ramach Kadrów w latach poprzednich.

Od 18.00, jak zawsze, serial. Tym razem szeroko omawiamy 4. sezon "Black Mirror". Sześć historii, z których każda opowiada o innych przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej mamy do czynienia z różnym problemem społeczno-obyczajowym osadzonym w różnej futurystycznej perspektywie czasowej.

Zapraszam - Krzysztof Majewski

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama