Jakuszyce: 100 milionów złotych na Dolnośląskie Centrum Sportu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-01-16 14:30 | Zmodyfikowano: 2018-01-16 14:30
A|A|A

To miejsce ma ogromne znaczenie dla całej sportowej Polski mówi prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner:

O założeniach projektu mówi prezes Parku Sebastian Kącki:

Budowa ma trwać dwa lata. -Ten termin jest jak najbardziej realny -dodaje marszałek województwa Cezary Przybylski:

Dolnośląskie Centrum Sportu może być kolejnym krokiem w stronę zorganizowania także w Polsce zimowych Igrzysk Olimpijski:

-Wspólnymi siłami poradzimy sobie z przeprowadzeniem tej inwestycj-i dodaje Przybylski.

Prace budowlane rozpoczną się w marcu tuż po rozegraniu tradycyjnego Biegu Piastów.

-Inwestycja będzie wspierana przez ministerstwo sportu - zapowiedział podczas uroczystości podpisania aktu erekcyjnego wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

Posłuchaj relacji:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~azalia
2018-01-19 16:59:22
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
Beznadziejny projekt obiektu. Nie pasuje do góry i Polany.
~Rafał
2018-01-18 20:39:08
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ogólnie jestem za ale zastanawiam się nad dojazdem. Już widzę ten długi nie kończący się korek na drodze nr 3. I współczuję mieszkańcom Szklarskiej Poręby
~głupota_nie_zna_granic
2018-01-18 12:17:24
z adresu IP: (176.114.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ciekawi mnie jak panowie projektanci zza biurka rozwiązali problem płaskich dachów w miejscu słynącym z obfitych opadów śniegu? Przecież to są góry! Dachy będą odśnieżane czy zalegające tony białego puchu (nawet jeśli konstrukcja to wytrzyma) będą zagrażały turystom tworzącymi się nawisami?
~Wyborca
2018-01-17 16:20:26
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 2
100 milionów to bardzo duży wydatek. W przeliczeniu na ilość osób odwiedzających Polanę Jakuszycką i popularność w Polsce narciarstwa biegowego ilość śniegu, należy sobie zadać pytanie czy taki wydatek pieniędzy podatników jest rozsądny. Moim zdaniem jest to wydatek nierozsądny
~bodzio
2018-01-17 14:52:53
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jak dyskutowano rok temu w mediach, to miało to kosztować 70 mln. Co takiego wydarzyło sie w rok, że już wartość wzrosła o 30%? Jak z Pendolino?
~Biegacz
2018-01-17 00:02:23
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
A moze by tak pomyslec tez o ubikacjach i przebieralniach dla osob ktore tam przyjezdzaja a nie w biegu piastow tylko wywiesza kartke ze jest awaria
~17wojownik
2018-01-16 20:26:28
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
A czy planowane jest rozwiązanie problemu z przechodzeniem przez tory? W tej chwili jest tam zakaz wstępu - i setki/tysiące osób dziennie które łamią ten zakaz żeby się dostać na polanę z parkingów.
~Rychu
2018-01-16 18:50:04
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wychodzi na to, patrząc na działania w ub. roku, że pieszy turysta już tam nie będzie miał czego szukać. Zamknijcie wszystkie szlaki dla górołazów i zróbcie raj dla pozostałych "sportowców"!
~narty
2018-01-16 17:23:33
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Kaktus mi na dłoni wyrośnie, jak ten ośrodek powstanie! I to za 100 mln.! W kwietniu rozwalą to, co jest, a na gruzach posadzą trawkę... Będzie przynajmniej zielono... WIĘCEJ PARY W KOŁA, A NIE W GWIZDEK!
~JWO
2018-01-16 17:18:49
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czyli kolejne miejsce na dobrze płatne polityczne posadki. Wymogi: lojalność i lizod...two do rządzącej w danym czasie partii niekonieczne doświadczenie w zakresie zarządzania, brak znajomości języka obcego oraz dobry wygląd na bazie solarium.
~Wilczek
2018-01-16 14:57:44
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wygląda na to że na razie nie ma tych 100 milionów ? Żeby się tylko nie skończyło na tym, że przed wyborami samorządowymi wykopią w Jakuszycach wielką dziurę i tak już zostanie.