Popołudnie z Gwiazdą: Natalia Kukulska [SŁUCHAJ OD 16 do 19]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-01-20 15:26 | Zmodyfikowano: 2018-01-20 15:26
A|A|A

Jej wkład w polski rynek fonograficzny jest imponujący. Ma swoim koncie przeboje takie jak "Sexi Flexi", "Pół na pół", czy... legendarny "Puszek Okruszek". Pytania o ten ostatni kawałek ją męczą, chociaż Natalia Kukulska świetnie sobie daje radę. - Z moich ulubionych sytuacji scenicznych było to, jak ktoś w czasie imprezy otwartej tzw. dni miasta krzyknął: "Natalia, puszek". Moja riposta - "puszek to już chyba za dużo się pan napił" nawet mnie zaskoczyła - opowiada z uśmiechem.

Więcej anegdot z życia Natalii Kukulskiej oraz opowieści o nowej płycie "Halo tu Ziemia" dziś po godzinie 16.

Natalia Kukulska to córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Zadebiutowała w 1986 roku albumem pt. "Natalia", który zawierał piosenki skierowane do dzieci. Na wydawnictwie ukazała się właśnie kompozycja „Puszek-okruszek”, która cieszyła się znaczną popularnością w Polsce. Kolejne płyty z okresu dzieciństwa piosenkarki, to "Bajki Natalki" z 1987 roku i wydane cztery lata później "Najpiękniejsze kolędy". W 1996 roku w wieku dziewiętnastu lat wokalistka wydała album zatytułowany "Światło". Płyta stylistycznie nawiązująca do nurtu soul, pop i R&B spotkała się z pozytywnym przyjęciem publiczności i uzyskała status złotej płyty.

W 1997, 2001 i 2008 roku piosenkarka uzyskała nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. 18 maja 2010 roku ukazał się album CoMix, który Kukulska zrealizowała z mężem Michałem Dąbrówką – instrumentalistą i muzykiem sesyjnym. Więcej TUTAJ.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama