Działa już Strefa Kultury Wrocław

Piotr Osowicz, GN | Utworzono: 2018-01-21 08:35 | Zmodyfikowano: 2018-01-21 08:36

Wrocław jako jedno z nielicznych miast, Europejskich Stolic Kultury, zdecydowało się na kontynuowanie działalność. Na bazie dorobku ESK i Biura Festiwalowego Impart 2016 powołano nową instytucję Strefę Kultury Wrocław.- To jest suma wszystkich doświadczeń z Europejskiej Stolicy Kultury. Wyciągnęliśmy najciekawsze wydarzenia, które się mieszkańcom podobały, albo środowisku kulturalnemu, które były potrzebne do tego, żeby rozwijać Wrocław jako silny ośrodek kulturalny. To też mnóstwo festiwali, którymi opiekował się Impart - mówi Dominika Kawalerowicz zastępca dyrektora ds. programowych Strefy Kultury Wrocław.

Natomiast jej szef Krzysztof Maj zapowiada wiele nowych programów, festiwali i wydarzeń artystycznych.- Wszystkich zapraszamy do Strefy Kultury Wrocław. Dzisiaj bez Internetu nie ma wiedzy, dlatego nasz adres to strefakultury.p
l. Jest tam bardzo bogate kalendarium - tłumaczy Krzysztof Maj.

Będzie można nadal dostać minigrant na swój pomysł związany ze sztuką czy uczestniczyć w programie AIR Wro zakładającym międzynarodową wymianę artystów, kuratorów i dziennikarzy.

Ciekawie zapowiada się tez akcja "Sąsiadujemy", która będzie skierowana do wspólnych działań w obszarze kultury wrocławskich osiedli Ołbina, Brochowa i Przedmieścia Oławskiego.

Wrocławia Rafał Dutkiewicz zdradził nam swoje miejsca związane ze Strefą, które najbardziej leżą mu na sercu. To oczywiście osiedle Wuwa ale nie tylko....- Już ludzie mieszkają na osiedlu Europejskiej Stolicy Kultury, ale bardzo czekam na przedsięwzięcia tworzące tkankę społeczną, czyli np. centrum kultury. Od początku byłem fanem tego, co dzieje się na Ruskiej. Brakuje mi tam jeszcze fajnej knajpki – mówi Rafał Dutkiewicz.


W planach Strefy Kultury Wrocław są nie tylko festiwale takie jak Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych, Europejska Noc Literatury czy Festiwal Teatralny Dialog.

A wśród najbliższych wydarzeń: Jazz nad Odrą, Międzynarodowy Festiwal Organowy "Non Sola Scripta" czy WROsound Festiwal.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.