Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #36 (12.02 - 18.02)

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-02-14 13:52 | Zmodyfikowano: 2018-02-14 13:52

KRZYSZTOF ZALEWSKI – Przyjdź w taką noc

Bez zbędnego nabożeństwa, za to z dużą klasą Krzysztof Zalewski przypomniał dorobek największego polskiego artysty. Nasza propozycja pochodzi z albumu „Zalewski śpiewa Niemena”, autorskiego stempla niosącego znamiona post-bigbitu muśniętego elektroniką, gdzie kapitalne chórki sióstr Przybysz, świetna sekcja i naturalna charyzma Zalewskiego odciskają się nie tylko w doskonale znanym kanonie, ale i w mniej rozpoznawalnych kompozycjach Mistrza.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Domek bez adresu”, „Pielgrzym”, „Począwszy od Kaina”, „Dziwny jest ten świat”


GLEN HANSARD – Wheels On Fire

Uliczny bard, kolekcjoner łyżeczek, zapalony żeglarz, miłośnik starych samochodów, w końcu zdobywca Oscara. Nie można Hansardowi odmówić braku pasji, która na wydanej w styczniu płycie „Between Two Shores” często nadrabia kompozycyjną i liryczną przewidywalność. Na szczęście nie jest to norma, o czym przekonacie się słuchając naszej playlisty.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Lucky Man”, „Movin' on”


HANS CHEW – Extra Mile

Kilka lat temu magazyn UNCUT wieścił mu wspaniała karierę, wskazując przy okazji jego debiut jako jedną z najważniejszych płyt 2010 r. Papier jest cierpliwy, czas nieubłagany, a wróżby często przegrywają z szarą rzeczywistością... Ale po 7 latach, ten świetny pianista i charakterystyczny wokalista porzucił ragtime i boogie na rzecz grania a'la Neil Young & Crazy Horse, udanie o sobie przypominając.


GREGG ALLMAN feat. JACKSON BROWNE – Song For Adam

Utwór pochodzący z pożegnalnej płyty Gregga Allmana „Southern Blood”. Płyty niezwykłej, nagranej w marcu 2016, a wydanej już po śmierci artysty, we wrześniu 2017 r.
W zamyśle „Southern Blood” miała zawierać wyłącznie autorski repertuar, ale Allman był tak osłabiony chorobą wątroby, że nie był w stanie dokończyć kompozycji jak i nagrania wszystkich głównych partii wokalnych. Stąd też duży wybór tematów z klasyki amerykańskiego rocka i folku (od Buckleya po Dylana i Little Feat) oraz udział w sesji Jacksona Browna.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Love Like Kerosene”, „Black Muddy River”, „Going Going Gone”


JD McPHERSON – Lucky Penny

Zgiełk rockabilly i hałaśliwa przebojowość to wyróżniki każdej piosenki, którą na opublikowanym w październiku „Undivided Heart and Soul” zamieścił JD McPherson. Na co dzień nagrywający w Nashville muzyk, w stolicy country mocno się już zadomowił - teraz spróbuje rozkołysać Europę.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Desperate Love”, „Bloodhound Rock”, „Style (Is A Losing Game)”


FIRST AID KIT – Hem of Her Dress

Siostry Söderberg mają patent na tworzenie przykuwających uwagę partii wokalnych, choć na styczniowym albumie „Ruins” w warstwie muzycznej jest już nieco więcej konfekcji niż znanego z ich wcześniejszych dokonań naturalizmu. Ale na żywo nadal są zjawiskowe.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.