Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #36 (12.02 - 18.02)

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-02-14 13:52 | Zmodyfikowano: 2018-02-14 13:52
A|A|A

Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #36 (12.02 - 18.02)


KRZYSZTOF ZALEWSKI – Przyjdź w taką noc

Bez zbędnego nabożeństwa, za to z dużą klasą Krzysztof Zalewski przypomniał dorobek największego polskiego artysty. Nasza propozycja pochodzi z albumu „Zalewski śpiewa Niemena”, autorskiego stempla niosącego znamiona post-bigbitu muśniętego elektroniką, gdzie kapitalne chórki sióstr Przybysz, świetna sekcja i naturalna charyzma Zalewskiego odciskają się nie tylko w doskonale znanym kanonie, ale i w mniej rozpoznawalnych kompozycjach Mistrza.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Domek bez adresu”, „Pielgrzym”, „Począwszy od Kaina”, „Dziwny jest ten świat”


GLEN HANSARD – Wheels On Fire

Uliczny bard, kolekcjoner łyżeczek, zapalony żeglarz, miłośnik starych samochodów, w końcu zdobywca Oscara. Nie można Hansardowi odmówić braku pasji, która na wydanej w styczniu płycie „Between Two Shores” często nadrabia kompozycyjną i liryczną przewidywalność. Na szczęście nie jest to norma, o czym przekonacie się słuchając naszej playlisty.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Lucky Man”, „Movin' on”


HANS CHEW – Extra Mile

Kilka lat temu magazyn UNCUT wieścił mu wspaniała karierę, wskazując przy okazji jego debiut jako jedną z najważniejszych płyt 2010 r. Papier jest cierpliwy, czas nieubłagany, a wróżby często przegrywają z szarą rzeczywistością... Ale po 7 latach, ten świetny pianista i charakterystyczny wokalista porzucił ragtime i boogie na rzecz grania a'la Neil Young & Crazy Horse, udanie o sobie przypominając.


GREGG ALLMAN feat. JACKSON BROWNE – Song For Adam

Utwór pochodzący z pożegnalnej płyty Gregga Allmana „Southern Blood”. Płyty niezwykłej, nagranej w marcu 2016, a wydanej już po śmierci artysty, we wrześniu 2017 r.
W zamyśle „Southern Blood” miała zawierać wyłącznie autorski repertuar, ale Allman był tak osłabiony chorobą wątroby, że nie był w stanie dokończyć kompozycji jak i nagrania wszystkich głównych partii wokalnych. Stąd też duży wybór tematów z klasyki amerykańskiego rocka i folku (od Buckleya po Dylana i Little Feat) oraz udział w sesji Jacksona Browna.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Love Like Kerosene”, „Black Muddy River”, „Going Going Gone”


JD McPHERSON – Lucky Penny

Zgiełk rockabilly i hałaśliwa przebojowość to wyróżniki każdej piosenki, którą na opublikowanym w październiku „Undivided Heart and Soul” zamieścił JD McPherson. Na co dzień nagrywający w Nashville muzyk, w stolicy country mocno się już zadomowił - teraz spróbuje rozkołysać Europę.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Desperate Love”, „Bloodhound Rock”, „Style (Is A Losing Game)”


FIRST AID KIT – Hem of Her Dress

Siostry Söderberg mają patent na tworzenie przykuwających uwagę partii wokalnych, choć na styczniowym albumie „Ruins” w warstwie muzycznej jest już nieco więcej konfekcji niż znanego z ich wcześniejszych dokonań naturalizmu. Ale na żywo nadal są zjawiskowe.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
MichałKwiatkowski
Michał Kwiatkowski
 18:00 - 20:00
Muzyczny wieczór
Zapraszam
Reklama