Nie Było Grane: premiery, zapowiedzi i wspomnienia

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-01-27 13:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-27 13:00

Dzisiejsze spotkanie zaczniemy od mocnego akcentu. Tuż po 16.00 w studio pojawi się Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło, a więc Henry David's GUN. Przed dzisiejszym koncertem w Firleju porozmawiamy o nowej muzyce z zapowiadanego na luty wydawnictwa „Tales from the Whale's belly” – premierowe „Opowieści z brzucha Wieloryba” oraz zaproszenia do Firleja gwarantowane!


Te muzyka stworzz też klamrę dla naszego dzisiejszego folk-rockowego, akustycznego spotkania.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 19.00.


Przyjechał do nas przed 2-laty, dając porywający, ponad 3-godzinny koncert w Starym Klasztorze. We Wrocławiu zaopatrzył się również w kolekcjonowane przez siebie łyżeczki. A przecież w swojej kolekcji ma również Oscara za muzykę do „Once”... Wczoraj natomiast jego dyskografia wzbogaciła się o kolejną płytę. Sprawdzimy jak prezentuje się materiał z „Between two Shores”, przypomnimy też fragment rozmowy z jej autorem, wyjątkowym Glenem Hansardem.


Następnie Hans Chew – artysta mało znany i rzadko grany. Kilka lat temu UNCUT wskazał jego debiut jako jedną z najważniejszych płyt 2010 r., wróżąc mu tym samym wielką karierę. Papier jest cierpliwy, czas nieubłagany, a wróżby często przegrywają z szarą rzeczywistością, ale po 7 latach, ten świetny pianista i charakterystyczny wokalista wydał absolutnie porywający album „Open Sea”. Czy wyniesie go na nagłówki gazet/portali – niestety wątpię – ale my i tak posłuchamy tego materiału, bo jest świetny!


...i sprawi, że cofniemy się w czasie o całe 50 lat. W poszukiwaniu zapomnianych, choć powiązanych z Hansem Chew dźwięków. Zapewniam, że ta archeologia przyniesie nam wiele dobrego.
Co jeszcze Nie Było Grane? Nowe albumy Lucy Dacus i Yo La Tengo ukażą się w marcu – zapowiemy je utworami, które na nich się znajdą.

I to prawie, prawie wszystko.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.