Koszykarki CCC Polkowice rozgromiły Ostrovię

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-03-17 21:15

Polkowiczanki były faworytem potyczki i od samego początku świetnie się z tej roli wywiązywały nadając ton wydarzeniom na parkiecie. Rozpoczęły z wysokiego C. Po pięciu minutach miały na koncie 14 punktów. Rywalki nie potrafiły trafić do kosza nawet raz. Pierwszą kwartę zawodniczki trenera Marosa Kovacika zakończyły wynikiem 23:6.

W kwarcie numer dwa polkowiczanki systematycznie powiększały przewagę. Po niespełna 15 minutach gry i trójce Artemis Spanou było już 49:11 dla gospodyń. Taki obrót spraw zmusił trenera przyjezdnych Vadima Czeczurę do wzięcia czasu. To nie przyniosło skutku, bo po wznowieniu gry zespół gości wciąż nie miał nic do powiedzenia w konfrontacji z CCC. Polkowiczanki były zdecydowanie skuteczniejsze, nie dawały rywalkom zbyt wielu szans pod tablicami, a w obronie rozbijały skutecznie próby ataków zespołu gości. Po 20 minutach polkowiczanki prowadziły 60:16 co praktycznie rozstrzygało sprawę zwycięstwa.

Druga połowa przebiegała według tego samego schematu co pierwsza. Polkowiczanki panowały na parkiecie niepodzielnie i systematycznie powiększały przewagę. Po 30 minutach było 86:28. Jedyne co zaprzątało głowy kibiców pomarańczowych, to pytanie, kiedy zostanie przełamana bariera 100 zdobytych punktów. Stało się to na cztery i pół minuty przed końcową syreną, kiedy do kosza Ostrovii trafiła Magdalena Leciejewska. Ostatecznie zespół CCC pokonał rywalki z Ostrowa Wielkopolskiego aż 116:39.

CCC Polkowice – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 116:39 (23:6, 37:10., 26:12, 30:11)

CCC: Clark 15, Fagbenle 14, Bojović 14, Gajda 14, Sandrić 12, Puss 11, Ervin 10, Leciejewska 10, Spanou 10, Stankiewicz 4, Idziorek 2.

Ostrovia: Ruljowa 13, Motyl 10, Jones 8, Lewis 4, Jasnowska 3, Nowicka 1, Joks 0, Naczk 0, Kowalczyk 0.