Cenne zwycięstwo piłkarzy ręcznych Chrobrego Głogów

| Utworzono: 2018-03-25 20:53

Bohaterami pierwszych minut spotkania byli bramkarze obu zespołów – w Chrobrym Stachera, w zespole gości Wiśniewski. Bronili bardzo dobrze i na pierwszą bramkę w Głogowie trzeba było czekać, aż 4 minuty. Jej autorem, a właściwie dwóch bramek był Kubała, bo po jego rzutach gospodarze prowadzili 2:0.

Stal odpowiedziała chwilę później i mecz zaczął się rozkręcać. Stal, która przyjechała do Głogowa w 14-osobowym składzie, pokazywała, że powalczy o punkty, a przynajmniej tanio skóry nie sprzeda. Ale sił i pomysłów na ofensywną grę gościom starczyło na 12 minut. Wtedy na tablicy wyników było 5:5 i już do gwizdka na przerwę mielczanie rzucili tylko dwa razy.

W Chrobrym sygnał do bardziej skutecznej gry dał Klinger trafiając dwa razy z rzędu, chwilę później to samo powtórzył Babicz i po kilku kolejnych trafieniach gospodarze schodzili na przerwę z 6. bramkową przewagą.

Konsekwencja Chrobrego, czyli dobra i mocna gra w obronie, kolejne odbite piłki przez Stacherę sprawiły, że z każdą minutą głogowianie byli bliżej zdobycia kompletu punktów. Tym planem zachwiał na chwilę Lipka, który pojawił się w bramce gości po kilkunastu minutach gry i po raz kolejny pokazał klasę. Bronił świetnie, ale tym razem nie zaczarował szczypiornistów Chrobrego tak, jak robił to wcześniej. Głogowianie kontrolowali wynik, zwiększali przewagę i pewnie zwyciężyli inkasując punkty przybliżające ich do bezpośredniego awansu do ćwierćfinałów.

KS SPR Chrobry Głogów – SPR Stal Mielec 26:18 (13:7)

Chrobry: Stachera 1, Kapela – Wierucki 1, Zdobylak, Płócienniczak, Świtała 3, Sadowski 2, Klinger 4, Babicz 5, Tylutki 1, Biegaj 2, Orpik, Krzysztofik 1, Kubała 2, Rydz 4.

Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 1, Krępa, Janyst 1, Rusin, Mochocki 1, Sarajlic 3, Basiak, Kawka 4, Krupa 6, Ćwięka 2.