Dawid Kareciński bliżej wyjazdu na ME w Kaspijsku

PP/Polski Związek Zapaśniczy | Utworzono: 2018-03-26 20:45

Aż trzy raz na najwyższym stopniu podium stawały nasze panie. Równych sobie nie miały Roksana Zasina, Katarzyna Krawczyk oraz Agnieszka Wieszczek - Kordus. Brąz zdobyła inna z naszych zawodniczek Anna Łukasiak. Wśród panów złoty medal w kategorii 82 kg wywalczył Edgar Babayan.

Brąz w kategorii 67 kg w stylu klasycznym przypadł Dawidowi Karecińskiemu. Zawodnik Śląska Wrocław przez cały turniej walczył dobrze, ale w półfinale przegrał z reprezentantem Ukrainy Denisem Deymankovem 3:10. W pojedynku o brąz Kareciński zmierzył się z Gevorgiem Sahakyanem, który od dwóch lat reprezentuje barwy Polski. Walka miała bardzo emocjonujący przebieg. Pierwszy punkt zdobył Sahakyan, który wypchnął Karecińskiego po za matę. Później zawodnik Śląska wyniósł rywala i wykonał rzut przez plecy. Sędziowie pokazali na początku cztery punkty dla Sahakyana, ale po challengu decyzja została zmieniona na korzyść wrocławianina i to on otrzymał dwa punkty. Później wspierający Sahakyana, Edgar Babayan rzucił kolejny protest, ale został odrzucony i Kareciński otrzymał kolejny punkt. Ostatecznie Kareciński pokonał Sahakyana 3:1 i bardzo mocno przybliżył się do kwalifikacji krajowej na ME.

Mistrzostwa kontynentu w dniach 30 kwietnia - 6 maja odbywać się będą w Kaspijsku. Skład reprezentacji Polski na te zawody poznamy po zgrupowaniu w Spale, gdzie odbędzie się ostateczna selekcja.