MSWiA: Podwyżki od 1 maja dla policjantów

dwie, PAP, MSWiA | Utworzono: 2018-03-27 14:21 | Zmodyfikowano: 2018-03-27 14:55
A|A|A

(fot. archiwum Radia Wrocław)

Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku. Policja otrzyma ponad 98 milionów zł. Wzrost uposażenia zasadniczego obejmie ponad 110 tys. funkcjonariuszy, w tym m.in. prawie 75 tys. policjantów.

Dzięki niej funkcjonariusze mają zarabiać średnio o ponad 800 zł więcej niż w 2015 r., a wynagrodzenia pracowników cywilnych wzrosną średnio o 750 zł.

ZOBACZ: Ile zarabia policjant na Dolnym Śląsku? Znamy stawki

Według informacji MSWiA, od 1 stycznia 2017 r. uposażenie funkcjonariuszy wzrosło średnio o 253 zł, a pensje pracowników cywilnych przeciętnie o 250 zł.

Związki zawodowe mundurowych domagają się podwyżek pensji

Podwyżek o 650 zł dla funkcjonariuszy i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego, który pozwalał im na wcześniejsze przejście na emeryturę, domagają się związki zawodowe działające w służbach mundurowych - poinformowała Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Związki zawodowe chcą, aby jeszcze w tym roku funkcjonariusze otrzymali 650 zł podwyżki. Kolejnym postulatem jest powrót do systemu emerytalnego z 31 grudnia 2012, kiedy to funkcjonariusze mogli szybciej przechodzić na emeryturę - poinformował we wtorek na konferencji prasowej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Marcin Kolasa.

POSŁUCHAJ: Pół tysiąca wakatów w dolnośląskiej policji

Podkreślił, że żądanie podwyżki to bardzo ważny postulat. Przypomniał, że system emerytalny, powrotu którego domagają się związki zakładał, że funkcjonariusz musi mieć tylko limit wysługi w danej służbie do 15 lat. Natomiast od 1 stycznia 2013 zwiększono czas wysługi w służbach do 25 lat oraz limit wieku do 55 lat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nic nie rozdzieli nas
2018-04-05 18:23:40
z adresu IP: (185.189.xxx.xxx)
Ocena: 0
zapraszam https://raddle.me/f/News/28645/jebac-kurwe-policje-fuck-tha-police
~qwe
2018-04-02 16:54:50
z adresu IP: (178.42.xxx.xxx)
Ocena: -4
Chu....j w du...pe policji
~Marian17
2018-04-01 09:08:41
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
No to teraz, prawdziwym rarytasem będzie referent w OPP. Liniówka i max dodatki. Jaka będzie tam różnica między 3a 4 grupą??? Śmieszna, z resztą już teraz taka jest. Będzie się opłacać brać tyle obowiązków, dla niecałej 100 różnicy??? Być przeganianym i być wycieraczką przełożonych??? W imię czego??? Tak jak się wszyscy kiedyś śmiali z OPP, że zomole itp. , tak teraz się wszystkim oczy otworzą. Miałem takiego jednego kiedyś - 6 grupa w Miejskiej, świetnie wyszkolony instruktor z Grupy realizacjnej, duże doświadczenie i co???? 500 zł dodatku, a ja, jako referent w OPP, na skromnej 3 grupie 420. Więc o czym my mówimy??? Zobaczycie, że ludzie będą do OPP walić oknami, z wyjątkiem tych, którzy mają odpowiedni " żagiel " za plecami i wiadomo, że będą mieli utorowaną karierę w terenie. I ja kończę służbę, kładę notatnik do szafy i mnie nic nie obchodzi, nie zabieram papierów do domu, bo terminy gonią. Oczywiście szanuję ciężką pracę kolegów z terenu, ale pytanie, w imię czego??? Jaka będzie różnica w emeryturze??? Żadna.
~Michał 2 grupa
2018-03-31 21:00:11
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 0
A mi zostały 34-lata do emerytury...mam 2 lata stuzby i 50 zl dodatku i pozdrawiam tych wszystkich co narzekają...
~Tak sobie myślę...
2018-03-31 20:43:37
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Poczekajcie.W projekcie jest mowa o tym,że 202zł brutto dla 2-3 grup i 102zł dla 4-5 grup. Jest także mowa o tym,że będą brać pod uwagę lata służby. Na tej samej grupie będą różne kwoty podwyżki w zależności od lat pracy.Tylko wydaje mi się,że to i tak będą kosmetyczne różnice Niemniej jednak to jest dopiero projekt.Związki twierdzą,że nie jest jeszcze za późno i będą domagać się większych podwyżek. Związki chcą 650 zł na głowę, ministerstwo proponuje 100-200zł brutto. Może spotkają się pośrodku.Może się dogadają. Lekarzy wysłuchali,to może i policjantów wysłuchają. Na chwilę obecną proponowana przez ministerstwo kwota jest przerażająca.
~Jarro
2018-03-31 19:59:17
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 2
Starałem się, wykonywałem wszystkie polecenia i rozkazy. Po 24 latach służby nagroda czyli awans na 5 grupę. Dołożyli mi jeszcze więcej obowiązków. I co równają nas z 3 grupą. To w takim razie dziękuję za współpracę i odchodzę. A bardzo chciałem pracować bo mam dwóch synów na studiach. Niestety nerwy, niesprawiedliwość wykończył mnie. To nie prawda że Policjanci nie chcą służyć, my już nie możemy tego wszystkiego znieść. Upodlenie lumpy na nas plują i śmieją się nam w oczy. Ciągle niekożystne zmiany, stary doświadczony policjant nie stanowi dla nikogo żadnej wartości. Nie podwyższa mu się dodatków, niema uważana. A młody odchodzi bo jak widzi jak na starość go będą traktować to dziękuje za taką służbę. To już koniec 100 zł to żart czy cyrk. Niedługo wybory jeśli nic się konkretnie nie zmieni to mundurówka będzie wiedziała jak głosować.
~Gość
2018-03-31 19:24:49
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jeżeli to obejmie grupy 1-3, to w takim OPP, kompletnie nie będzie się opłacało być dowódcą drużyny. Już teraz to jest na granicy opłacalności, bo różnica jest niecałe 200 zł, a jesteś zwykłą wycieraczką i jesteś ganiany za wyniki. Brać referenta w OPP i mieć święty spokój.
~Tak sobie myślę...
2018-03-31 18:45:15
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Skoro policjanci na I linii mają dostać 65 zł netto to jak ministerstwo może nazywać te podwyżki podwyżkami motywacyjnymi? U nas kiedyś komendant wydał zakaz przyznawania nagród poniżej 200zł,bo koszt obrobienia tego w finansach był wyższy niż sama nagroda. Nasi pracownicy w finansach mają teraz zajmować się kwotą 65 zł? Trudno dopatrzeć się tu logiki. Lepiej chyba w ogóle nie dawać takich groszy.Więcej zamieszania niż pożytku. Najmniej zarabiający jak sama nazwa wskazuje zarabiają najmniej. Danie im 65zł przecież niczego w ich sytuacji nie zmieni,a raczej pogorszy. Zamiast motywacji pojawi się frustracja. Sfrustrowany policjant może narobić wiele głupstw.
~qwertt
2018-03-31 10:35:21
z adresu IP: (79.185.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale jaja, jest projekt na nszzp . 2 i 3 grupa po 202 zł a 4 i 5 po 102 zl. Teraz moje pytanie: po chu..j iść do operacyjnych czy dochodzeniówki? Za 140 zl roznicy? Tyle zostanie między 3 a 5 grupą! Niech tylko to wejdzie w życie to jeb..ne kwitami i sami prowadźcie sobie wykrywalność!!!! Służba kryminalna już powinna być po sejmem, nie wspomnę o dzielnicowych!
~traktowanie policjantów
2018-03-31 09:00:48
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zwykła sekretarka bez wykształcenia w komendzie głównej dostaje na święta bony w wysokości 300zł,a policjant na I linii otrzymuje 250zł. To może sekretarka przyjdzie na dyżur w święta?
~Aaaa
2018-03-31 08:29:54
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Podwyżki dla cywili raptem mniejsze o 50zl żenada. Dajmy im 500zl więcej niż policjantom. Przecież tacy zarobienia są robieniem,, pod stolem"
~Piesek
2018-03-30 23:00:07
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jeszcze trzy latka wytrzymam i spadam . Chce zachowac zdrowie i rodzinę ktora cierpi. Swieta,nock,przyjdz wczesniej,zostan dluzej ,zmiany na 17 sta, 3 w nocy. To mozna mnozyc. Pieniadze zenujace kolega w albie zarabia wiecej niz ja po 11 latach w kr.
~Twój dzielnicowy
2018-03-30 20:42:39
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ile powinien zarabiać człowiek, którego za sam fakt chodzenia w mundurze ludzie uważają za kut.sa?Moim zdaniem nie da się tego wycenić, Już niedługo odchodzę do pracy w której zarobie 3500-4000 netto na miesiąc pracując po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Zero stresu, zero debilnych przełożonych, żadnych gości z siekierami czy meneli. Życie dla mnie zacznie się na nowo kolo 40-stki.
~CYRK Zalewskich
2018-03-30 10:25:18
z adresu IP: (46.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
Moje marzenie jest takie, żeby zabrali wszystkie przywileje. Jestem ciekaw kto przyjdzie służyć w Policji. Cytując klasyka "(...) to państwo istnieje tylko teoretycznie (...)". Jest jeszcze jedno rozwiązanie zrównać wszystkie grupy powiedzmy od 1 do 6 do tego samego poziomu płac. Będzie super to też rozwiąże wszelkie problemy kadrowe, przynajmniej w prewencji, w kryminale i tak nikt nie chcę pracować bo nie opłaca się być już detektywem.
~atrakcyjna policja
2018-03-30 08:19:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Policja w wolnej Polsce proponuje 3000zł i po 30 latach służby 1500 zł emerytury. Esbekom tyle emerytury zostawili.
~zniesmaczony
2018-03-29 23:36:44
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
Policjanci w stopniu sierżanta powinni w RP tak jak za Milicji Obywatelskiej zarabiać 1/2 pensji Komendanta Głównego Policji. To byłoby sprawiedliwe.W końcu zwykli policjanci podejmujący służbę na ulicy idą na "wojnę" -nikt nie zna dnia, ani godziny... W Niemczech i Belgii świeżo przyjęty adept policji zarabia 1200 euro, czyli po przeliczeniu 4.800 zł. Oficer -śledczy 4000-5000 euro, w Wielkiej Brytanii nawet 7000 funtów. A u nas jak była bieda z nędzą i tak dalej biedę pędzą...Taki stan nie służy Policji i dobrej atmosferze. Czas na zrobienie normalności w dodatkach służbowych, w zależności od wysługi i osiągnięć ....
~Olo
2018-03-29 21:52:45
z adresu IP: (178.42.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jakie podwyżki?!!! Porównałem PIT za 2016 i 2017 i pomimo podwyżki wyszło że w 2016 miałem więcej niż w 2017, i co to jest podwyżka???, sciema i tyle. Trzeba sie z wijać z tej firmy, lepiej to już było, obiecanki cacanki a głupiemu radość.
~duży
2018-03-29 20:41:17
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 7
w Policji jest coraz gorzej, każdy to potwierdzi, zapier... za kilku, atmosfera do dupy, najważniejsza statystyka....nr.1 której niby nie ma w Policji... Nie ma i nie będzie lepiej... pozdrawiam
~ola
2018-03-29 12:31:42
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 3
i kolejne dymanie policjatów przed nami
~GOŚĆ
2018-03-29 10:17:10
z adresu IP: (89.231.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dobrze a co z tymi co pracują, kto ten wózek pcha. Nie Ci nowo wstępujący ale Ci, którzy już pracują. Chcecie profesjonalne kadry to podwyżki powinny być dla wszystkich 1000-1500 na rękę. Wtedy będą chętni. Nie zmieniajcie przepisów emerytalnych ponieważ to ludzi odstrasza, bo nie mają pewności co będzie w przyszłości.
~Xyz
2018-03-29 08:27:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Znowu jalomuzne rzuca i cieszta się
~J-23 nadaje
2018-03-28 21:53:38
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tłuste misie nie szanują tych na dołku, są przekonani że rzucone odpady starczą i poróżnią dodatkowo mundurowych w myśl zasady, psy się gryzą a mu jedziemy dalej, tak było jest i będzie, bez względu na kastę która dostanie się do koryta i która zawsze będzie doić kraj w swoim stylu.
~polityka informacyjna
2018-03-28 21:10:39
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Polityka informacyjna KGP jest na bardzo niskim poziomie. Miesiąc do podwyżek,a 100 tys policjantów nadal nic nie wie. Trochę to świadczy o arogancji władzy.Zrobimy co chcemy zrobić i nie musimy nikogo o niczym informować. Taka trochę polityka faktów dokonanych. Zero negocjacji,zero rozmów.Tak wszystko od siekiery.
~ja jeb..ie
2018-03-28 20:38:14
z adresu IP: (91.229.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czyli kto? Na których grupach? Kto to jest najmniej zarabiający? Znam przypadki dodatku 850 zł na 3 grupie? Jeszcze mu dać? O co tu chodzi? Wie ktoś jak to będzie dzielone?
~olo34
2018-03-28 19:43:39
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 2
Rezerwy kadrowej trzeba szukać w KGP w biurach komunikacji prezydialnych i KWP w tych wszystkich profilaktykach. Siedzą na stanowiskach radców z pensja komendantów i naczelników. Zarabiają po 7 - 8 tys na rękę. Albo zdjeci ze stanowisk komendantów i naczelników na ciepłych posadach z zachowaniem pensji naczelnika. Niech KGP powie ile jest dokładnie stanowisk radców w KGP i jakie jest średnie uposażenie radców netto. Radca to odpowiednik komendanta powiatowego alle tylko pod wzgledem pensji. Niech powiedzą o ile podwyzszaja sobie przed odejściem na emeryture dodatki służbowe i 2000 zl od tego 75 % emerytury i o 1500 zl emeryturaxwieksza za jednodniową podwyżkę i potem emerytura 8 tysięcy na rękę.
~glina
2018-03-28 18:43:13
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
jak zawsze w artykule bardzo dużo niczego. Dużo treści tylko żadnego konkretu. Tego typu treści to w podstawówce dzieci piszą.
~Kamil
2018-03-28 16:09:31
z adresu IP: (109.196.xxx.xxx)
Ocena: 7
9 lat w patrolu. Patologia w KPP przegania patologie na miescie. Powiedzialem koniec bo dosc mam tlumaczenia przelozonym czemu nie wyrobilem pseudo miernikow. za miesiac odchodze do MONu
~dodatek dla patrolu
2018-03-28 15:19:56
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Uważam,że powinno stworzyć coś takiego jak"dodatek patrolowy"do tego bonus np 100 zł za każdą nockę i wtedy byłoby chyba sprawiedliwie. Każdy kto zazdrościłby tych pieniędzy mógłby przenieś się do patrolu. Przede wszystkim odblokować możliwość awansowania patrolowcom.Na chwilę obecną mogą chyba awansować tylko do sierżantów sztabowych i to bez względu na wykształcenie jakie posiadają. To jest niewolnictwo usankcjonowane prawem. Straszny przeżytek. To za komuny tzw krawężnik miał zawodówkę.Dzisiaj jak ktoś zauważył policja ma w swoich szeregach bardzo wysoki odsetek osób z wyższym wykształceniem.Dlaczego więc patrolowcy są dalej traktowani jakbyśmy żyli w PRL.Chociaż w PRL więcej zarabiali niż dzisiaj.
~Gliniarz
2018-03-28 13:43:06
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
To już nawet nie jest śmieszne.Gdzie Prawo i Sprawiedliwość.Cisinie się na usta wszystko co najgorsze patrząc na to co robią z nami rządzący.To jest jakaś masakra podwyżki powinny być dla wszystkich a nie tylko góra która wynagrodzi to sobie w dodatkach i dół_ należy się jak psu buda_ale gdzie w tym wszystkim środek?????? Gratulacje dla rządu abyście się nie obudzili z ręką w czarnej dupie czego coraz częściej zaczynam wam życzyć.Juz nie będę na Was głosował i moja rodzina też.Nie pozdrawiam
~Maniek
2018-03-28 13:37:00
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Odchodzcie z tej patologicznej instytucji kto moze . za wieksza kase w cywilu macie wolne wekendy swieta i noce w domu.
~Policjant
2018-03-28 13:20:34
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 8
Zgadzam się - tylko i wyłącznie dla prawdziwych policjantòw na ulicy co narażają zdrowie i życie,a nie dla tych za biureczkami co jedynie mogą się kawą sparzyć. Każdy wie jak wygląda tam praca... i te nasze panie co najlepsze grupy zawsze zgarniają..... Żenada....
~Rafał
2018-03-28 13:16:15
z adresu IP: (79.175.xxx.xxx)
Ocena: 7
Przykre jest to, że w tym wszystkim zapomniano o starych policjantach. Niestety odbije się to w niedalekiej przyszłości, co odczuje społeczeństwo. Wystarczy odmrozić waloryzację i podwyżki nie będą potrzebne. Największy żal mam do związków, gdzie byliście przez te lata?? Teraz udajecie dobrych "wujków", co martwią się o swoje koleżanki i kolegów. Pochwalcie się ile zarabiacie i co robicie, siedzicie cicho na tyłkach bo macie ciepłe posadki, a teraz "krzyczycie", że domagacie się. Sorry ale jesteście śmieszni...
~Dzony
2018-03-28 13:05:15
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Aby związki się nie posr..... z tymi zadaniami od kilku lat już o L4 walczą i wielkie G..... Z tego wychodzi. Podwyżki tylko dla prawdziwych policjantów ktorzy na ulicy walczą a nie dla tych mądrali ci za biureczkami wiedza i uważają się za nie wiadomo kogo.
~Maks
2018-03-28 13:04:43
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 5
O 50 zl sie kłócą bałwany, te mieszkaniòwki niech podzielą na wszystkich, to i cała reszta bedzie miała dobrze.potem są ròżnice,jedni mają 400plus a inni minus....
~wro
2018-03-28 12:12:32
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dają młodym bo młody zrobi wszystko co każą. Nawet za komuny tak nie było. Celowo skłócili starych policjantów z młodymi Policjant który niby był szarpany przez Frasyniuka dostał 600 zł podwyżki .Brawo to jest sukces dobrej zmiany no i mają głosy na wybory
~franek
2018-03-28 11:04:15
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
ha ha propaganda sukcesu a my na pierwszej linii dalej jałmużna a nie zarobek.A PRZEŁOŻENI maja nas w d.....pie. Dla nich nie liczy się nic mówią ,ze to służba. BO MY NIE MAMY RODZIN ANI PRYWATNEGO ŻYCIA. Liczą się tylko mierniki i statystyki. Medyk i emerytura . W Policji było już dobrze , teraz jeden wielki s...f. W małym KP 6 wakatów i nikt tym się nie przejmuje.
~asdf
2018-03-28 11:02:57
z adresu IP: (193.200.xxx.xxx)
Ocena: 7
W 2019 u nas w KP odchodzi 25% stanu etatowego jednostki. W większości tuż po 15latach, kilku po 3 latach i paru dziadków. Tak będzie w większości jednostek - osranie gwiazdek będzie niemiłosierne :D. P.S. Młodzi odchodzą do normalnej roboty.
~wiadomo co trzeba zrobić
2018-03-28 09:31:09
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
O policji powiedziano już w zasadzie wszystko. Już od dawna wiadomo co należy zrobić , żeby zmienić skostniały, patologiczny system. Każda dotychczasowa władza zanim wygrała wybory obiecała ten patologiczny system raz na zawsze zlikwidować ,ale kiedy przejęła władzę postanowiła go utrzymać,bo może teraz sama pchać swoich na najlepiej płatne stołki w policji. Szkoda to psuć. Taka kasa! A policjanci bez pleców dalej zakuci w dyby. Wielkie rozczarowanie obecną ekipą. Liczyliśmy na zmiany systemowe, zniesienie nepotyzmu i protekcji. Z takimi hasłami przecież obecna władza wygrała wybory. Zobaczcie jak długo trwało w Polsce wprowadzenie uczciwych egzaminów wstępnych do policji.Wprowadzono je dopiero w sierpniu 2005 r,ale już uczciwej ścieżki kariery nie wprowadzono. Czekamy na nią w policji do dziś. Komuny już nie ma,esbeków już nie ma,to w czym problem?Dlaczego nie może być uczciwie?
~Ddd
2018-03-28 09:07:53
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jak najbardziej najmniej zarabiający gliniarze powinni dostać najwięcej bo wcześnie byli dymani na podwyżkach i z reguły pierwszoliniowi gliniarze też ci doświadczeni dostawali ochłapy ze stołu rozpasanego kierownictwa ale to nie znaczy że reszta nie powinna dostać podwyżek. Zarobki są tragiczne i każdy widzi odpływ ludzi z formy oraz brak nowych, którzy nie są zainteresowani. Skoro budżet jest w super kondycji a rząd rozdaje kasę na lewo i prawo to służby powinny być dobrze wynagradzane. Braki kadrowe nie pojawiają się na stołkach tylko ma pierwszej linii i to tam powinno się wpompować najwięcej
~Matematyk
2018-03-28 09:01:01
z adresu IP: (109.95.xxx.xxx)
Ocena: 5
Świetnie. Mi się podoba ta propozycja. Porównałem PIT 2017 do 2015. 330zł miesięcznie różnicy brutto. "Dzięki niej (podwyżce) funkcjonariusze mają zarabiać średnio o ponad 800 zł więcej niż w 2015 r" Czyli od maja 470zł podwyżki. SUPER. Jak się cieszę... Wreszcie pozwolę sobie na masło do chleba...
~Emeryt 39 l
2018-03-28 07:23:16
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Życzę powodzenia. O powrocie do 15 lat możecie pomarzyć.dostaniecie ochłapy i do roboty. Pozdrawiam wszystkich nerwowych. Emeryt....
~13 tka
2018-03-28 00:16:04
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
A ja coś czuję, że odejdę przed 15 rokiem pracy, i nie będę czekał na jałmużne.
~Gliniarz
2018-03-28 00:04:40
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co to jest?A już myślałem że propaganda się skończyła.Macie rację Psiarnia dużo nie potrzebuje ale Psy tzn.My Szybko zdychamy.Byle zajebiste Rządy PiS _ dior dostrzegły co się dzieje.Te niby podwyżki niech se wsadzą do planu Morawieckiego.
~253
2018-03-27 23:06:24
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 5
253 pln wzrost - może gazeta zapyta się o konkretny przykład tej podwyżki. Średnio to szef je mięso, ja kapustę i wychodzą gołabki
~Maja
2018-03-27 22:39:45
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
To przykro się czyta !! Nie ma jak tak !!! Przeciez najlepiej kierować ludzmi skłóconymi !!! Jak można podnieść pensje ,, najmniej zarabiającym" a innych posiadających doświadczenie , stanowiska które są odpowiedzialne za innych nie dać żadnej jest KPINA i czymś co jest nie zrozumiałe. Pozdrawiam np. Dyżurnych hahaha
~Marek-policjant
2018-03-27 21:57:27
z adresu IP: (185.12.xxx.xxx)
Ocena: 4
Szanowny Panie MSW -dobrze, że resort chce dać podwyżki najmniej zarabiającym, tylko tutaj pojawia się pytanie - co z resztą liniowych (zaznaczam liniowych) policjantów. Czy nie jest prościej i taniej utrzymać w służbie tych, którzy już w niej przesłużyli lata i mają wiedzę i doświadczenie bezcenne w tej profesji niż przyjmować ciągle nowych absolwentów "wyższych szkół wszystkiego najlepszego" mających często wybujałe ego i nic więcej? A może czas GŁOŚNO I WYRAŹNIE powiedzieć "starym glinom" i społeczeństwu, że "Dobra Zmiana" tworzy "Nową Policję" tak jak to się stało po wyzwoleniu i "starzy" są potrzebni jeszcze chwilę a potem "położymy na nich h...j? Szanowny Panie MSW - ja osobiście pokładałem WIELKIE NADZIEJE w "Dobrej Zmianie" licząc na to, że po ośmiu latach rujnowania kadr przez waszych POprzedników Wy ten proces zatrzymacie i przywrócicie służbom należny etos. Dziś powiem tyle - myliłem się. Nie dość, że tego nie zrobiliście to jeszcze pogłębiliście proces degeneracji formacji, wywalając na twarz policjantów w ramach jak to określił Pana poprzednik Błaszczak "ocieplania wizerunku Policji". Niestety, w całej swojej "mądrości" nie wzięliście pod uwagę jednego, że koniunktura na rynku pracy polepszyła się i chętnych do wstąpienia do tej "zaszczytnej" służby nie ma. Dziś młodzi, dobrze (znów zaznaczam dobrze) wykształceni ludzie bez problemu zarobią na rynku cywilnym bez porównania więcej niż w tej Stajni Augiasza, gdzie dobrze to zarabiają TYLKO nie jak Wy to mówicie "resortowe dzieci" ale ich dzieci i wnuki, piastując "odpowiedzialne" stanowiska rzeczników, specjalistów, koordynatorów, pełnomocników i co kto jeszcze chce. A najlepsze jest to, że WY do tego dopuściliście,bo gdy wygraliście wybory to nie złapaliście "za ryj" POlicyjnej wierchuszki" tylko pozwoliliście jej "zainstalować" w synekurach swoje dzieci i wnuki a potem rozpoczęliście proces "ocieplania wizerunku". Dziś macie co macie i skończcie pieprzyć o etosie służby tylko go przywróćcie a odpowiedni kandydaci sami się zgłoszą. Amen
~czytajcie ze rozumieniem
2018-03-27 21:55:55
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 4
panowie jak podaje mswia podwyzki od 1 maja dostanie ok. 75 000 olicjantów.Wiec jak mogą dostac ci do grupy 3 lub 4 jak wszystkich 0d 1-5 grupy jest wlasnie ok.70tys .Myslec panowie
~65 zł?
2018-03-27 21:40:39
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
65 zł podwyżki?Serio? Dajcie spokój chyba aż tak to się nie ośmieszą.Od ściemniania to był Tusk,ale on miał wymówkę:"kryzys".Obecnie miłościwie panujący ogłosili przecież cud gospodarczy: bezrobocie spada, gospodarka hula, inwestorzy pchają się oknami i drzwiami. To niby skąd 65 zł? To chyba plotki.Poczekajmy.
~Maniek
2018-03-27 21:29:40
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 15
Jesli ktos chce zmarnowac sobie zycie i rodzine to zapraszam. Totalne bagno
~Mniej niż zero
2018-03-27 21:22:34
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
98 mln podzielić przez ilosc policjantow którzy mają dostac podwyżki czyli 75 tys daje ok 1300 zł. Z tego co slyszalem kazdy ma byc po ok 65 zl na glowe wiec ja sie pytam gdzie moje 1240 zl..
~skoro nie wiadomo
2018-03-27 21:18:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Skoro do tej pory nie wiadomo kto to są ci najmniej zarabiający i ile dostaną,czyli będą grosze i skłócenie środowiska policyjnego.Brawo. Nie ma to jak mądrze zmotywować do pracy.
~mnm
2018-03-27 20:54:12
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kwiecień strajk a w maju L4 jakieś 50% stanu.Sraka będzie niemiłosiernie śmierdząca.Potzrebna tylko solidarność zawodowa
~czyli bez zmian
2018-03-27 20:30:43
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dajcie nam jasną ścieżkę kariery to sami sobie zarobimy pieniądze. Zmieńcie przepisy ,tak żeby kursy oficerskie były dostępne dla uczciwych ludzi,a nie tylko dla swoich. Odblokujcie nam w terenie dostęp do szkoleń,pozwólcie uczciwie rywalizować o wyższe stanowiska. Słowem zamiast rzucać jałmużnę i okłamywać społeczeństwo,zlikwidujcie stare przepisy umożliwiające nepotyzm,protekcję i obsadzanie wysokich stanowisk w policji przez znajomych królika.
~1 linia ognia
2018-03-27 20:09:53
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 15
Jak może w XXI wieku policjant zarabiać 2 tys zl, mając tak dużą odpowiedzialność, narażając zdrowie i zycie. To świadczy o tym jak panstwo polskie jest słabe
~smutny maniek
2018-03-27 20:08:23
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
czyli co wynika z tego artykułu? te same informacje czytałem już pół roku temu. Miesiąc przed podwyżkami, czyli " od maja" i dalej "dla najmniej zarabiających i nowoprzyjętych", czyli kto jest tym "najmniej zarabiającym"? nadal nic nie wiadomo. po co ten artykuł, skoro to jest przepisany tekst sprzed pół roku temu?
~98 milionów
2018-03-27 19:56:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
"policja otrzyma 98 milionów" .Może i otrzyma,ale zanim te miliony dotrą na pierwszą linię, zostaną z nich grosze. Ale za to jak to brzmi:"policja dostała 98 milionów".Będzie na przedwczesne awanse dla swoich.
~podwyżka
2018-03-27 19:51:17
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Po pierwsze dostaną tylko ci od 2 do 4 grupy.Po drugie będzie to jałmużna. Ci w komendach wojewódzkich nie potrzebują podwyżek,bo sami sobie przyznają nagrody i premie ile wlezie. Kiedy chcą i ile chcą,a policjantom na I linii rzucą ochłap 150 zł.Kpina. Ale poszło w eter"policjanci znowu dostali podwyżki" i ciemny lud kupi.
~J-24
2018-03-27 19:38:34
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dziewięć lat bez waloryzacji, to jest prawda SUPER DOBRA ZMIANA która mundurowych ma ..........
~Balthazar
2018-03-27 19:35:43
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ściema, nie 253 bo przecież część przekazali na super dzielnicowych. Niech dają młodym to starzy odejdą.
~angora
2018-03-27 19:19:15
z adresu IP: (77.89.xxx.xxx)
Ocena: 3
czy ktoś w tym wspaniałym mswia może napisać ile dostaną ci biedni policjanci? bo już mam dość trąbienia wszem i wobec, że dostaną ale ile to nie raczycie napisać? aż tak mało zapewne, że nie warto pisać
~Marcin
2018-03-27 19:12:02
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czyli dokładnie wzrost będzie o 99 zł brutto tj. około 65 złotych. Dziękuję, odchodzę.