Kto będzie mieć lepsze święta? Dziś 52. ligowe derby w Legnicy

Piotr Pietraszek/miedzlegnica.eu | Utworzono: 2018-03-31 07:15 | Zmodyfikowano: 2018-03-31 07:20

W ekipie lidera rozgrywek poza Michałem Bartkowiakiem w tej chwili wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Dotyczy to także kapitana legnickiej jedenastki Wojciecha Łobodzińskiego, który po kontuzji wraca do wysokiej formy. Podopieczni Dominika Nowaka chcą podtrzymać dobrą passę – od początku wiosny zanotowali trzy zwycięstwa z rzędu, które wywindowały zespół na pierwsze miejsce w tabeli.

Historia meczów derbowych Miedzi z Chrobrym sięga roku 1975, kiedy obie drużyny rywalizowały w 3 lidze. Od tamtego czasu, na różnych szczeblach rozgrywkowych, obie drużyny  spotykały się 51 razy. Bilans to 19 zwycięstw Miedzi, 19 remisów i 13 wygranych Chrobrego. W ostatnich latach częściej wygrywali głogowianie, ale w rundzie jesiennej bieżącego sezonu Miedź przerwała ich kilkuletnią serię i triumfowała w Głogowie 2:1 po bramkach Wojciecha Łobodzińskiego i Przemysława Mystkowskiego.

Tym razem kibice również spodziewają się zaciętego spotkania, nie tylko z racji na derbową otoczkę. Chrobry w tym sezonie nieprzypadkowo cały czas trzyma się blisko ligowej czołówki. Obecnie zespół z Głogowa ma w dorobku 33 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli (i jeden mecz zaległy). Wiosnę Chrobry zaczął od porażki 1:2 w Tychach, ale już w kolejnym meczu pokonał na własnym boisku Olimpię Grudziądz 3:2. Liderem drużyny z Głogowa jest środkowy pomocnik Mateusz Machaj, który zdobył już 11 goli w tym sezonie

Sobotnie spotkanie Miedzi z Chrobrym rozpocznie się godz. 16.00 na stadionie w Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.