Derby bez zwycięzcy. Podziału punktów w Legnicy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-03-31 20:30 | Zmodyfikowano: 2018-03-31 20:30

52. derbowe starcie lepiej rozpoczęli gospodarze. Dogodną sytuację zmarnował jednak Marquitos, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później legniczanie swoją przewagę zdołali jednak udokumentować golem. Po podaniu z głębi pola Fabian Piasecki przelobował bramkarza Chrobrego.

Lider rozgrywek nie poszedł jednak za ciosem i nieco stłamszeni w pierwszych 20 minutach głogowianie zaczęli sobie coraz śmielej poczynać na stadionie Miedzi. Sygnałem były niecelne uderzenia Macieja Kony i Marcela Gąsiora. W 39 minucie Łukasz Sapela został wreszcie zmuszony do interwencji. Bramkarz Miedzi wyłapał piłkę po strzale Łukasza Szczepaniaka.

Podopieczni Grzegorza Nicińskiego dopięli swego na początku drugiej połowy. W 51. min po dograniu ze skrzydła Szymona Nowickiego piłkę z bliska do bramki skierował Łukasz Szczepaniak. Po stracie gola inicjatywę znów przejęli legniczanie. Na bramkę gości strzelali m.in. Petteri Forsell, Fabian Piasecki, Mateusz Piątkowski i Wojciech Łobodziński. Pierwszoplanową postacią w ekipie Chrobrego był jednak tego dnia bramkarz Sławomir Janicki, który swoimi interwencjami uratował remis swojej drużynie.

W końcówce sytuacje miały obie ekipy, mimo że Chrobry kończył mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Gąsiora. Wynik nie uległ jednak zmianie.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
Bramki: Fabian Piasecki (19) - Łukasz Szczepaniak (51).

Miedź: Sapela - Bartczak, Osyra, Bożić, Adu - Purzycki, Santana, Forsell (65 Łobodziński) - Marquitos (82 Mystkowski), Piasecki, Piątkowski (88 Augustyniak).

Chrobry: Janicki - Szczepaniak (81 Napołow), Michalec, Kona, Danielak, Gąsior, Nowicki (73 Bach), Ilków-Gołąb, Stolc, Machaj, Kowalczyk (75 Kaczmarek).

Żółte kartki: Santana oraz Gąsior. Czerwona kartka: Gąsior (87).