31. edycja festiwalu Musica Polonica Nova

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-04-20 14:09
A|A|A

- W czasie 8 koncertów będzie można usłyszeć 43 utwory, wśród nich aż 19 światowych premier - mówi Paweł Hendrich, szef artystyczny festiwalu.
 
Koncert inauguracyjny (z utworami Agaty Zubel, Rafała Augustyna, Grzegorza Pieńka i Paula Preussera rozpoczyna się o 19:00 w Sali Głównej NFM, ale trzy kwadranse wcześniej można uczestniczyć w spotkaniu wprowadzającym. I to będzie festiwalowa reguła, rozpoczynająca się 45 minut przed każdym koncertem. Dziś w popołudniowej audycji Radia Wrocław pierwsze relacje i rozmowy z festiwalu.
 
Musica Polonica Nova odbywa się w tym roku pod hasłem #Sieć. Wszyscy kompozytorzy zostali poproszeni o listę skojarzeń związanych z ich utworami. - Tworzy to szczególną sieć powiązań muzyki i otaczającej nas rzeczywistości, także tej wirtualnej - dodaje Paweł Hendrich.
 
Jeden z koncertów (we wtorek o 19:00) będzie transmitowany w Internecie. Zespół Flute o'clock zagra w niedostępnej dla widzów maszynowni Narodowego Forum Muzyki, skąd na cały świat popłynie brzmienie nowej polskiej muzyki w formie streamingu na żywo. Musica Polonica Nova to także liczne wydarzenia towarzyszące koncertom, działania edukacyjne. Pełny program imprezy TUTAJ, a rozmowa z Pawłem Hendrichem z audycji Variacje do posłuchania i zobaczenia TU.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama