POGODA: Dziś do 24°C. Wieczorem przelotne opady deszczu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-05-08 07:19
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
W dalszym ciągu przeważający obszar Europy, w tym Polska, znajdować się będzie pod wpływem rozległych wyżów znad Finlandii i Atlantyku. Jedynie północno-zachodnie i południowo-wschodnie krańce kontynentu znajdą się w zasięgu niżów z centrami nad Islandią i Morzem Czarnym.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie małe, wieczorem na wschodzie województwa wzrost do umiarkowanego i dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr w pierwszej połowie dnia słaby, w drugiej połowie dnia nasilający się do umiarkowanego, okresami porywisty, wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie małe, wieczorem na wschodzie regionu wzrost do umiarkowanego i dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr w pierwszej połowie dnia słaby, w drugiej połowie dnia nasilający się do umiarkowanego, okresami porywisty, wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni.

Warunki biometeorologiczne: korzystne pogarszające się wieczorem do niekorzystnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama