DRJ: IV Kongres młodego samorządu w Dusznikach Zdroju [ZOBACZ]

Małgorzata Majeran-Kokott | Utworzono: 2018-05-23 11:00 | Zmodyfikowano: 2018-05-23 13:22
A|A|A

(fot. Radio Wrocław)

O szansach i możliwościach działania młodych ludzi na rzecz samorządu lokalnego rozmawiali uczestnicy Kongresu Młodego Samorządu, który rozpoczął się w środę 23.05 w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju. To czwarta edycja imprezy, która skupia samorządowców, biznesmenów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy poruszają tematy dotyczące roli samorządu lokalnego oraz znalezienia sposobu na zagospodarowanie potencjału młodego pokolenia samorządowców.

Podczas tegorocznego spotkania młodych samorządowców mowa będzie m.in. o instrumentach zarządzania finansami samorządów, optymalizacji kosztów ubezpieczeń w jednostkach samorządu terytorialnego, współpracy samorządów z Lasami Państwowymi, współpracy z państwem w zakresie poprawy jakości powietrza oraz marketingu politycznego. Warsztaty z zakresu marketingu politycznego, skierowanego do wójtów, burmistrzów i prezydentów ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania i prowadzenia kampanii wyborczej odbędą się w piątek 25 maja.

Kongres Młodego Samorządu jest pierwszą taką inicjatywą w skali kraju, skupiającą się na kompleksowym wsparciu informacyjnym, tworzeniu sieci kontaktów, budowaniu społeczności młodych samorządowców, przy jednoczesnej dyskusji na temat kondycji polskiego samorządu i jego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość i rozwój Polski. Młodzi samorządowcy z całej Polski uczestniczą w kongresie z przekonaniem, iż samorządność może być bardzo ważną pozapolityczną płaszczyzną do rozmowy o Polsce.

Kongres został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama