Metraco Zagłębie pokonało mistrzynie Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-05-18 20:38 | Zmodyfikowano: 2018-05-18 20:38

Mistrzynie Polski z Lublina przystąpiły do tego meczu w osłabionym składzie. W zespole Metraco Zagłębia ostatnie spotkanie rozgrywała Karolina Semeniuk.

Mecz rozpoczął się dobrze dla zespołu z Lubina, który w 5. minucie prowadził 3:1. Zagłębie dobrze grało w defesywie, a w ataku skuteczna była Kinga Grzyb. Drużyna Bożeny Karkut nie zwalniała tempa i po bramce Karoliny Semeniuk w 11. minucie prowadziła 6:3.

Lubinianki grały skutecznie, a dodatkowo w bramce Zagłębia dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz. Po rzucie Małgorzaty Buklarewicz w 20. minucie było już 12:7 dla wicemistrzyń Polski.

Obraz gry do przerwy nie uległ zmianie. Zespół Bożeny Karkut kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i po 30. minutach w pełni zasłużenie prowadził 16:12.

Druga część meczu rozpoczęła się od nieudanych akcji z obu stron. Impas przełamała zawodniczka gospodyń Kamila Skrzyniarz. Zagłębie czekało na bramkę aż do 36. minuty. Wtedy skutecznością popisała się Kinga Grzyb. Zespół z Lubina miał większe problemy w ataku. Po rzucie Aleksandry Rosiak było już tylko 17:15 dla Metraco Zagłębia.

Na szczęście drużyna Bożeny Karkut odzyskała skuteczność. W 42. minucie po bramce Kingi Grzyb było 20:16. Kolejne akcje nie były jednak tak udane i przy karze Małgorzaty Mączki znów zbliżyły się na różnicę dwóch bramek. W 48. minucie było 21:19.

Końcówka zapowiadała się emocjonująco. W 53. minucie Zagłębie prowadziło 24:22. Lepiej w bramce MKSu zaczęła się spisywać Aleksandra Januchta, a dodatkowo na ławkę kar powędrowała Jovana Milojević. Na trzy minuty przed końcem było już tylko 25:24 dla zespołu z Lubina. Bardzo skuteczna Aleksandra Rosiak doprowadziła do remisu.

Do końca meczu pozostawało 80 sekund. Błąd popełniła Karolina Semeniuk, ale w odpowiedzi Monika Maliczkiewicz obroniła rzut Małgorzaty Stasiak. Do bramki MKSu trafiła Małgorzata Buklarewicz. Lublinianki straciły piłkę i ostatnią bramkę w meczu na zakończenie kariery zdobyła Karolina Semeniuk.

MKS Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (12:16)

MKS Lublin: Januchta - Rosiak 8(1), Skrzyniarz 4, Achruk 3(2), Stasiak 3, Rola 2, Matuszczyk 3, Nocuń 2, Repelewska, Kowalska, Drabik.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 7, Mączka 6, Semeniuk 5, Buklarewicz 3(1), Górna 2, Milojević 2, Trawczyńska 1, Wasiak 1, Rosińska, Belmas.