Metraco Zagłębie pokonało mistrzynie Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-05-18 20:38 | Zmodyfikowano: 2018-05-18 20:38
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Mistrzynie Polski z Lublina przystąpiły do tego meczu w osłabionym składzie. W zespole Metraco Zagłębia ostatnie spotkanie rozgrywała Karolina Semeniuk.

Mecz rozpoczął się dobrze dla zespołu z Lubina, który w 5. minucie prowadził 3:1. Zagłębie dobrze grało w defesywie, a w ataku skuteczna była Kinga Grzyb. Drużyna Bożeny Karkut nie zwalniała tempa i po bramce Karoliny Semeniuk w 11. minucie prowadziła 6:3.

Lubinianki grały skutecznie, a dodatkowo w bramce Zagłębia dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz. Po rzucie Małgorzaty Buklarewicz w 20. minucie było już 12:7 dla wicemistrzyń Polski.

Obraz gry do przerwy nie uległ zmianie. Zespół Bożeny Karkut kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i po 30. minutach w pełni zasłużenie prowadził 16:12.

Druga część meczu rozpoczęła się od nieudanych akcji z obu stron. Impas przełamała zawodniczka gospodyń Kamila Skrzyniarz. Zagłębie czekało na bramkę aż do 36. minuty. Wtedy skutecznością popisała się Kinga Grzyb. Zespół z Lubina miał większe problemy w ataku. Po rzucie Aleksandry Rosiak było już tylko 17:15 dla Metraco Zagłębia.

Na szczęście drużyna Bożeny Karkut odzyskała skuteczność. W 42. minucie po bramce Kingi Grzyb było 20:16. Kolejne akcje nie były jednak tak udane i przy karze Małgorzaty Mączki znów zbliżyły się na różnicę dwóch bramek. W 48. minucie było 21:19.

Końcówka zapowiadała się emocjonująco. W 53. minucie Zagłębie prowadziło 24:22. Lepiej w bramce MKSu zaczęła się spisywać Aleksandra Januchta, a dodatkowo na ławkę kar powędrowała Jovana Milojević. Na trzy minuty przed końcem było już tylko 25:24 dla zespołu z Lubina. Bardzo skuteczna Aleksandra Rosiak doprowadziła do remisu.

Do końca meczu pozostawało 80 sekund. Błąd popełniła Karolina Semeniuk, ale w odpowiedzi Monika Maliczkiewicz obroniła rzut Małgorzaty Stasiak. Do bramki MKSu trafiła Małgorzata Buklarewicz. Lublinianki straciły piłkę i ostatnią bramkę w meczu na zakończenie kariery zdobyła Karolina Semeniuk.

 

MKS Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (12:16)

MKS Lublin: Januchta - Rosiak 8(1), Skrzyniarz 4, Achruk 3(2), Stasiak 3, Rola 2, Matuszczyk 3, Nocuń 2, Repelewska, Kowalska, Drabik.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 7, Mączka 6, Semeniuk 5, Buklarewicz 3(1), Górna 2, Milojević 2, Trawczyńska 1, Wasiak 1, Rosińska, Belmas.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama