Chcieli Czterech Pancernych za patronów ulic. Radni się nie zgodzili

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2018-06-05 12:17 | Zmodyfikowano: 2018-06-05 15:12
A|A|A

- Plac Marusi czy ul. psa Szarika brzmią zbyt frywolnie - twierdzą radni (fot. Wikipedia)

- Plac Marusi, skwer Gustlika Jelenia, czy ul. psa Szarika brzmią zbyt frywolnie - twierdzą radni. Z kolei Jacek Mamiński, rzecznik magistratu uważa, że tacy patroni to świetna promocja Lubina.

- Pomysł na nazwy na nowym osiedlu "Polesie" w sąsiedztwie parku militarnego wynikał z tego, że w Polsce mamy taką manierę nadawania takich bardzo górnolotnych nazw, pompatycznych, trochę nadętych. Może czas przynajmniej spróbować z tym skończyć? - mówi Mamiński.

A Bogusława Potocka, przewodnicząca Rady Miasta odpowiada: - Stwierdziliśmy, że urzędnicy za bardzo pogalopowali w tych nazwach. Ludzie kupują dosyć drogie działki i będą gdzieś tam mieszkać na ul. Gustlika? Komisja rozwoju miasta zajmie się ponownie. Troszkę bardziej pójdziemy w historię niż w "Czterech pancernych".

Temat nietypowych patronów ulic prawdopodobnie wróci za kilka tygodni. Urzędnicy chcą bowiem umieścić na tabliczkach między innymi bohaterów polskich komiksów: Tytusa, Romka i A'Tomka, a także Kajka i Kokosza. Tak na marginesie: w Lubinie już od wielu lat słowiańscy wojowie z rysunkowych opowieści Janusza Christy są główną atrakcją jednego z placów zabaw.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andreas
2018-06-06 07:26:25
z adresu IP: (178.212.xxx.xxx)
Ocena: -3
Przykładem na nazwę może być ulica aleja lub arteria ''Masowych zbrodni komunistycznych''.
~Kazimierz57
2018-06-06 07:12:06
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 4
Proponuję dokonać zmiany nazwy ulicy Komuny Paryskiej na Komunii Świętej. Bo to również jest frywolne, bo francuskie.
~viktoria
2018-06-06 06:43:49
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -3
A może by tak ul. Gen. Jaruzeskiego lub Kiszczaka. To są bohaterowie prezydenta Dudy, który nie dopuścił do ich degradacji. Więcej fantazji. Zawsze można zrobić sobie jajcowisko.
~Kultura plus
2018-06-05 21:05:12
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
A człowiek który znany jest z takiego cytatu jak " spie.. dziadu" to nie frywolność?
~Grzegorz
2018-06-05 19:06:54
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Frywolnie? Ja rozumiem że mogą nie chcieć ulić przywołujących produkcyjniaka, ale niech nie chrzanią o powadze. Tak jakby ulica... Choćby i tej nieszczęsnej Genowefy P. była czymś niestosownym.
~nemo
2018-06-05 15:55:34
z adresu IP: (107.167.xxx.xxx)
Ocena: 3
a co myslal prezydent ze oprawcy zbrodni lubinskiej beda mieli swoje ulice?
~Cravat
2018-06-05 15:48:22
z adresu IP: (185.25.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co ma Gustlik do czerwonych.....idioci
~Wrocławianin
2018-06-05 15:44:15
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -1
No pewnie - co to za "frywolność"! To się nie godzi! Dobrze, że w Lubinie jest już aleja Kaczyńskiego (takiej nie dorobił się nawet Wrocław) - przynajmniej nie nazwą tak drugiej ulicy. Ciekawe, jakie nazwy zaproponowałaby pani Bogusława Potocka? I skąd wie, że ludzie nie będą chcieli mieszkać przy ul. Gustlika? Akurat czerwoni (SLD) mają się dobrze w Zagłębiu Miedziowym - w końcu do dziś mieszkają tam spokojnie byli milicjanci strzelający do demonstrantów 31 sierpnia 1982 r. (trzy ofiary śmiertelne). Oni pewnie nie mieliby nic przeciwko...