Czy zagrają na miarę możliwości i naszych oczekiwań?

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2018-06-24 01:50 | Zmodyfikowano: 2018-06-24 01:50
A|A|A

fot. Łączy Nas Piłka

Selekcjoner naszej kadry Adam Nawałka choć docenia klasę rywala to wierzy w zwycięstwo naszej drużyny.

- Nie uważam, że będzie to mój najtrudniejszy mecz jako trenera drużyny narodowej. Do każdego spotkania podchodzimy z odpowiednią powagą. Nie ma tragedii po porażce z Senegalem. Ta przegrana była wynikiem wielu czynników. Nie wszystko poszło tak jak sobie zaplanowaliśmy. Po dużych oczekiwaniach było spore rozczarowanie. Była złość i kolejne spotkanie chcemy rozegrać na innym poziomie. Szybko staraliśmy się przejść do kolejnego spotkania. Wierzę, że czas pomiędzy meczami wykorzystaliśmy maksymalnie. W piłce nie słowa, a czyny decydują o wyniku – powiedział Nawałka na sobotniej konferencji prasowej.

Przed wylotem z Soczi członkowie sztabu szkoleniowego zapowiedzieli zmiany w składzie na mecz z Kolumbią w porównaniu do spotkania z Senegalem. - Spodziewamy się bardzo intensywnego meczu. Wierzymy, że to my będziemy cieszyli się po spotkaniu. Widać, że w naszej drużynie nastąpił przypływ dobrej energii – przyznał selekcjoner.

Sztab szkoleniowy dokonał dokładnych analiz po porażce w Moskwie. - Dużą uwagę przykładamy do analiz. Statystyki są niezwykle ważne. Ważne, aby wskazać błędy werbalnie, ale na prezentacji wideo można to lepiej przekazać. Jednak to zawodnicy stanowią dla nas wartość. Wierzę w tę drużynę. Wszystkimi siłami będziemy dążyć, aby ten mecz zakończył się po naszej myśli – podkreślił szkoleniowiec biało-czerwonych.

Początek meczu Polska - Kolumbia o godz. 20.00. O 17.00 drugim spotkaniu grupy H rywalizację rozpoczną reprezentacje Japonii i Senegalu. Niedzielne zmagania na Mundialu zainauguruje o 14.00 mecz Anglia - Panama.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama