Koncerty na Zamku Książ

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-06-27 13:33
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

12 czerwca o godzinie 18:00 miał miejsce drugi koncert z tej serii - w Vino e Cultura w samym sercu Görlitz. Spotkanie na forum rozpoczęły trzy wykłady:
- dr Grzegorza Joachimiaka z Wydziału Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego,
- Kamila Piotra Grabowskiego na temat muzyki w Pieśniach Hochberga z punktu widzenia pianisty- wykonawcy,
- Studentów Hochschule Zittau/Görlitz którzy poruszyli kwestie perspektyw odrodzenia zapoczątkowanych przez hrabiego Bolka von Hochberga Śląskich Festiwali Muzycznych.

Drugą część wieczoru wypełniła muzyka Bel Canto. Artyści wykonali pieśni solowe i duety. Zwieńczeniem koncertu było wykonanie Agnus Dei kompozytora. Koncert był kolejnym sukcesem nagrodzonym gromkimi brawami.

Trzeci koncert odbędzie się w przepięknej Sali Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju 1 lipca o godzinie. 16:00. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Ars Augusta, którego przedstawicielką jest sopranistka Eleni Triada Ioannidou urodzona we Wrocławiu. To początek współpracy z artystami ze Śląska oraz z ośrodków w których tworzył i działał hrabia Bolko von Hochberg:

Beata Pazio Grygiel sopranistka z Legnicy
Magdalena Wachowska mezzo-sopranistka z Legnicy
Łucja Krupa sopranistka z Wałbrzycha
Emma Rothmann mezzo-sopranistka z Görlitz
Rafał Majzner - tenor z Katowic
Jerzy Butryn - Bas-baryton z Wrocławia
Wszystkim wokalistom wykonującym muzykę hrabiego Bolka von Hochberga towarzyszy przy fortepianie Polski pianista Kamil Piotr Grabowski pochodzący z Jeleniej Góry

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama