Giełda Piosenki Studenckiej już po raz 51. [TRANSMISJA, ZDJĘCIA]

Piotr Słowiński,mk | Utworzono: 2018-08-02 10:02 | Zmodyfikowano: 2018-08-02 10:04
A|A|A

By odtworzyć transmisję, prosimy skorzystać z pliku playlisty PLS lub M3U

Skąd się wzięła Giełda Piosenki Studenckiej?

Latem 1968 roku odbyła się w Szklarskiej Porębie impreza towarzyska, na którą zjechała się niewielka grupa studentów złączonych wspólną ideą śpiewania ,,ogniskowego'' tak popularnego na rajdach studenckich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielki jubileusz - Giełda Piosenki Studenckiej już po raz 50! [ARCHIWALNE FILMY]

W ten sposób rozpoczęła swoją historię jedna z najstarszych, istniejących do dzisiaj, corocznych imprez studenckich. Już wówczas nosiła ona nazwę Ogólnopolskiej Studenckiej Giełdy Piosenki Turystycznej. Organizacji Giełdy podjęli się Jerzy Szymbor wespół z Tadeuszem Gosem. Impreza odbyła się w bazie Zrzeszenia Studentów Polskich, która już wtedy nosiła nazwę Bazy Pod Ponurą Małpą. Do dzisiaj, chociaż nie bardzo wiadomo skąd się taka dziwna nazwa wzięła, od czterdziestu już lat wszystko pozostało tak jak było. Wszystkie kolejne Giełdy odbywają się w tym samym miejscu i w podobnym stylu.

- Giełda jest imprezą niezwykłą- mówi Grzegorz Sokoliński, szary łoś, czyli jedna z osób związanych z Giełdą od dziesięcioleci:

- Artyści grają na Giełdzie zupełnie za darmo

Dla wielu osób -nie tylko Szarych Łosi czyli tych, którzy co najmniej pięć razy brali udział w Giełdzie- impreza jest najważniejszym wydarzeniem wakacji:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Studio festiwalowe
2018-08-05 03:27:17
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziękujemy za dzisiejszy wieczór i zapraszamy na jutro o godzinie 12:00, w porywach do 12: 15 na koncert laureatów.
~Ewa K
2018-08-04 21:34:45
z adresu IP: (46.93.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niestety za daleko jestem od Polski, ale slucham transmisji :)
~Przygoda
2018-08-04 09:15:33
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Byliśmy, zaśpiewaliśmy, na giełdzie jak zawsze atmosfera magiczna. Dziękujemy Leszku za wszystko, za Twój trud i chęć niesienia ludziom iskierki szczęścia. BRAWO
~Kasia
2018-08-04 00:35:14
z adresu IP: (83.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
Leszku, jaką wielką radość sprawia mi możliwość uczestniczenia w koncertach giełdowych dzięki Twojej pracy, czyli transmisji! Nigdy wcześniej, bywając na Giełdzie, nie wysłuchałam wszystkich koncertów w takim skupieniu! Dziękuję! Do zobaczenia na OPPA!
~HenrykJaroszKaorol
2018-08-03 20:51:29
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo dziękuję za pozdrowienia na antenie Panu Redaktirowi Leszkowi Kopeć i techniką radiowym pod dzielnym dowództwem Tomka Klukojć za pomoc w zainstalowaniu multiplayera. Dziękuję bardzo HIJK
~Pedro
2018-08-03 11:55:40
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak się można zachwycać Zbyszkiem Rolniczakiem to ja nie wiem, ale wiem, że to kwestia gustu i ślepej wiary ;). Gra fajnie, ale zawsze bardzo szybko, co mu pewnie zostało z czasów big beatowych :D. A wokal i teksty to już jak kto lubi.
~kasia
2018-08-03 00:59:58
z adresu IP: (83.9.xxx.xxx)
Ocena: 2
Leszku - dziękuję za Twoją / Waszą wspaniała robotę. Nie mogąc być na Giełdzie ciałem, jestem z Wami i będę na każdym koncercie sercem, duchem i zmysłami! Kasia od Oppy :)
~S. Nowak
2018-08-02 23:35:09
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Leszku - Jurek Kostrzewa, nie Paweł.
~Mario
2018-08-02 22:07:22
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak mogę posłuchać koncertu, pls i m3u nie działa a na radiu Wrocław online leci coś innego, co muszę zainstalować?
~Przygoda
2018-08-02 21:34:20
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Z tej radości zupełnie zapomniałam, zapraszam wszystkich serdecznie na nasz występ, jutro zaśpiewa dla Państwa zespół TOKA w składzie: Tomasz Łuczak - muzyka,wykonanie, wokal Katarzyna Starowicz-Łuczak - wokal, Iwona Przygoda - teksty, wokal(drugie głosy). Kochani bądźcie z nami, to nasza premiera , prosimy o dodanie nam otuchy. Do zobaczenia ♥♥♥
~Przygoda
2018-08-02 21:29:34
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Witam wszystkich giełdowiczów, redaktora Leszka pozdrawiam goręcej niźli aura za oknem, całą ekipę i w ogóle wszystkich kochających te przecudne klimaty.
~Słuchacz
2018-08-02 19:17:39
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 5
Odbiór transmisji bezproblemowy i jakość jej na oceniam 5 w 5 stopniowej skali.
~kapeć
2018-08-02 18:55:24
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
dlaczego nie udaje się słuchać relacji radiowej z OGPS pomimo postępowania zgodnie z podaną wcześniej instrukcją
~Ziarno
2018-08-02 04:12:29
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Bedziemy z wami jutro! :)