Sto złotych. Tylko tyle zapłaciła spółka Wodnik, za zanieczyszczenie rzeki

Robert Zapora, mk | Utworzono: 2018-08-08 06:32 | Zmodyfikowano: 2018-08-08 06:35
A|A|A

(fot. Radio Wrocław)

Katarzyna Buczyńska, kierownik działu inspekcji jeleniogórskiej inspekcji ochrony środowiska, nie chciała komentować, dlaczego kwota jest tak niska:

O ściekach płynących w Bobrze inspekcję powiadomiła nasza słuchaczka. Mieszkanka Jeleniej Góry natrafiła na nie podczas spaceru. Rzecznik prasowy Wodnika Zbigniew Rzońca tłumaczy, że była to sytuacja odosobniona:

Mandat nałożyła Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze. Na pytanie, dlaczego kwota jest tak niska, nie udzielono nam odpowiedzi. Maksymalna wielkość mandatu, jaką można nałożyć w takim przypadku, wynosi 500 złotych.

O tej sprawie pisaliśmy już wcześniej:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Sun-Ra
2018-08-26 23:35:41
z adresu IP: (80.53.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie 500 czy 50.000 a 500.000 zł, a historia się nie powtórzy.
~Świat i Polacy
2018-08-15 00:23:24
z adresu IP: (62.128.xxx.xxx)
Ocena: 0
o rany.. trochę jak wolna amerykanka
~Smialy
2018-08-09 18:00:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
100zl to zart. 50 tys. To by odczuli i bylaby przestroga dla innych.
~zielona
2018-08-09 11:14:58
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moze by tak ktos kolo Partii Zieloni zalozyl, zeby lokalnie powalczyc o srodowisko? Chyba dzialan by nie zabraklo jak widac
~Wydra
2018-08-08 20:12:29
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zgodnie z nowym Prawem Wodnym, Pgw Wody Polskie poninny na podstawie badań ścieków wykonanych przez WIOŚ naliczyć opłatę podwyższona. ... nieporównywalnie wyższą, stanowiąca 500% stawki podstawowej, zależnej od stężenia zanieczyszczeń i ilości ścieków. ... tak kilkaset tyś lekko licząc.
~MrBamBaam
2018-08-08 19:48:56
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wodnik do gazu!!!
~gość
2018-08-08 13:06:28
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Lepiej sprawdźcie jak korupcja drąży i wodnika i zarząd dróg. Chcesz coś zrobić najpierw zapłać. Wodnik to Pany - każdy wykonawca musi się z nimi liczyć. Co do dróg to jak chcesz coś przyspieszyć to idź do kisiela.
~Janusz
2018-08-08 12:56:01
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bolsza XD kibelchu-jnia na kołach
~Smutna prawda
2018-08-08 11:12:28
z adresu IP: (213.125.xxx.xxx)
Ocena: 7
2018 rok i nic sie nie zmienia. Jestem 89 rocznik, komuny nie pamietam ale to co po niej zostalo nadal jest w glowach tej straconej generacji, ktora toczy ten rak do dzis.
~EuGeniusz
2018-08-08 11:01:38
z adresu IP: (31.135.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ta firma to odstojnik partyjnych koleżków - więc nic dziwnego, że jak szambo wybiło - to nikt nic nie zrobił.
~delux
2018-08-08 07:33:34
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 15
Szefa wojewódzkiej inspekcji ochrony środowiska ,powinno się natychmiast wysłać na urlop,żeby przemyslał swoje postępowanie....z takim liberalnym podejsciem nadaje się karuzelę pchać w dni świąteczne,a nie stać na straży ochrony środowiska............