DRJ: MOTOCLASSIC - ŚWIĘTO MOTORYZACJI W TOPACZU  

Marek Obszarny, el | Utworzono: 2018-08-18 16:48 | Zmodyfikowano: 2018-08-18 17:09
A|A|A

Fot: A. Skupień

Z miłości do motoryzacji, zarówno zabytkowej jak i współczesnej, odbyliśmy spacer po 50 hektarowym terenie, na którym zaprezentowane zostały tak oldtimery i youngtimery, jak również współczesne samochodowe premiery.

MOTOCLASSIC WROCŁAW to przede wszystkim Zlot Pojazdów Zabytkowych z lat 1886 – 1990, to także miejsce Pierwszego Międzynarodowego Zlotu Alpine w Polsce. Gościem specjalnym wydarzenia był Jurgen Clauss z dwoma unikatowymi modelami ze swojej kolekcji rajdowych egzemplarzy Alpine. Można było obejrzeć Alpine Renault A110 1800 gr. IV, które ścigało się między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku oraz Alpine Renault A110 1300S, które brało udział w Rajdzie Czech w 1968 roku, gdzie zajęło pierwsze miejsce.

Ponownie do Zamku Topacz w podwrocławskiej Ślęzie zawitały zabytkowe, sportowe Bugatti, które wyglądem i szaleństwami na torze wyścigowym zwracały szczególną uwagę publiczności. Podziwialiśmy Bugatti T13 z 1921 roku z Czech, Bugatti T40 z 1926 roku z Niemiec, Bugatti T 40 z 1928 roku z Polski, Bugatti T43 czy też znane z grafik tegorocznej edycji zlotu Bugatti T40 z 1926 roku z Austrii.

Na MOTOCLASSIC zaprezentował się również Klub Volkswagen Karmann Ghi, swoją tradycyjną obecność na imprezie potwierdził Rolls-Royce Enthusiats’Club Poland. Na dziedzińcu głównym nie zabrakło Klubu Mercedesa Pagody.

Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawiły takie marki jak choćby Bentley, Porsche, Maserati, Ferrari, BMW czy Mercedes.

Muzeum Motoryzacji Topacz z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przygotowało wystawę poświęconą historii polskiej motoryzacji.

Prezentacji zabytkowych i współczesnych pojazdów na dwóch scenach towarzyszyły koncerty, atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, była strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (przygotowany w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków.

To był ekscytujący czas, pełen estetycznych wzruszeń, technicznych ekscytacji i westchnień rozmarzonych miłośników motoryzacji. Następne takie chwile za rok podczas kolejnego, zapowiadanego już przez organizatorów Zlotu MOTOCLASSIK w ZAMKU TOPACZ w podwrocławskiej ŚLĘZIE.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama