Krzysztof Piątek nie zwalnia tempa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-03 06:56 | Zmodyfikowano: 2018-09-03 06:56

23-letni napastnik otworzył wynik w 27 minucie. Pięć kolejnych trafień należało jednak do gospodarzy i Genoa była na kolanach. Kiedy Piątek po raz drugi wpisał się na listę strzelców - w 83 minucie - zmniejszył już tylko rozmiary porażki.

Pochodzący z Dzierżoniowa piłkarz ma już na koncie trzy gole i jest wspóliderem klasyfikacji strzelców wraz z Marco Benassim.

Wczoraj doszło także do najbardziej polskiego meczu w Serie A. Sampdoria pokonała Napoli 3:0, a asystę przy najpiękniejszej bramce spotkania i kandydacie do gola sezonu zaliczył Bartosz Bereszyński.

Polski obrońca grał 90 minut podobnie jak jego klubowy kolega Karol Linetty. W Napoli całe spotkanie rozegrali Arkadiusz Milik i pochodzący z Ząbkowic Śląskich Piotr Zieliński.

Dwóch naszych reprezentantów oglądaliśmy w meczu Fiorentina - Udinese, który gospodarze wygrali 1:0. W drużynie Fiorentiny w drugiej połowie spotkania na boisko wszedł bramkarz Bartłomiej Drągowski. W Udinese od 62. minuty grał Łukasz Teodorczyk.

64 minuty na boisku spędził napastnik Chievo Werona Mariusz Stępiński. Jego zespół zremisował z Empoli 0:0.