Krzysztof Piątek jak Andrij Szewczenko [ZOBACZ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-24 07:51 | Zmodyfikowano: 2018-09-24 07:51
A|A|A

Najpierw była rewelacyjna forma w sparingach, potem cztery gole w meczu Pucharu Włoch, a na deser wyborna forma w pierwszych kolejkach ligi włoskiej. 23-letni Krzysztof Piątek rozgrywki uznawane za najtrudniejsze dla napastników zdobywa na razie szturmem.

Po czterech spotkaniach polski napastnik ma już 5 goli i jest liderem klasyfikacji strzelców. W ostatniej kolejce trafił przeciwko Lazio, choć Genoa przegrała na wyjeździe aż 1:4.

Osiągnięcie Krzysztofa Piątka to już nie tylko najlepszy start w historii Genoi, ale także całej Serie A. Identyczny dorobek jak Polak zanotował tylko w 1999 roku w barwach Milanu Andrij Szewczenko. Ukrainiec też zaczął od pięciu goli w czterech spotkaniach, a sezon skończył z 24 bramkami i koroną króla strzelców. Powtórka nie jest wykluczona.

Krzysztof Piątek swój dorobek będzie mógł poprawić w tym tygodniu dwukrotnie. Najpierw w środę jego Genoa podejmie Chievo, a potem w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Frosinone. To dwie najgorsze drużyny Serie A, które straciły odpowiednio 13 i 12 bramek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama