Dolny Śląsk we Lwowie [ZDJĘCIA]

Piotr Kaszuwara, el | Utworzono: 2018-09-16 12:09 | Zmodyfikowano: 2018-09-15 20:18
A|A|A

Fot: P. Kaszuwara

III Dni Dolnego Śląska we Lwowie dobiegły końca. Przez ostatnie trzy dni w samym sercu starego miasta ponad 100 osób opowiadało napotkanym Polakom i Ukraińcom o Wrocławiu i o całym naszym regionie. Zaprezentowali się rękodzielnicy z Jawora, Huta Szkła Julia z Piechowic, a także zespoły ludowe Przyjaciółki z Niedźwiedzic oraz Fudżijamki z Proboszczowa w gminie Pielgrzymka - mówi Zbigniew Krupiński:

- Idziemy w tych strojach, w jakich jesteśmy, ludzie nas zatrzymują i chcą robić sobie zdjęcia. 

Jak dodaje Beata Gralak najciekawsze były spotkania z ludźmi w niewielkich, urokliwych uliczkach Lwowa:

- Dużo pań, pań, które z nami śpiewają. 

III Dni Dolnego Śląska we Lwowie i na ziemi lwowskiej zakończyły się uroczystą mszą świętą w Katedrze Lwowskiej, w której udział wzięli przedstawiciele władz naszego regionu oraz dziennikarka Radia Wrocław, lwowianka z urodzenia - Maria Woś.

Ponad 100 osób promowało Wrocław i Dolny Śląsk we Lwowie i na ziemi lwowskiej. - Byliśmy także w Żółkwi, gdzie złożyliśmy kwiaty na grobie hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Polską historię czuć tu na każdym kroku - mówi Tadeusz Samborski zarządu województwa:

III Dni Dolnego Śląska we Lwowie i na ziemi lwowskiej zakończyły się uroczystą mszą świętą w Katedrze Lwowskiej.

- Podróż do Lwowa dla Polaków zawsze będzie podróżą wyjątkową - mówi wicemarszałek województwa Tadeusz Samborski, główny pomysłodawca imprezy:

Z okazji Dni Dolnego Śląska we Lwowie i na ziemi lwowskiej zorganizowano także wyjazd do Żółkwi, gdzie spoczywają prochy hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Tam oficjalna delegacja złożyła kwiaty. - My w tym czasie będziemy przez cały dzień rozmawiać z mieszkańcami Lwowa, Polonią i pokazywać im jak np. pleść kosze - mówi Rafał Górczyński z Zespołu Szkół w Jaworze:

WIĘCEJ: Kultura z Dolnego Śląska we Lwowie [POSŁUCHAJ, ZOBACZ]

- Swoje stoisko we Lwowie maiało też wrocławskie Muzeum Poczty i Telekomunikacji, które w swoich zbiorach ma także okazy z dawnych ziem polskich - mówi kustosz Michał Plutarski:

Gościem specjalnym tegorocznych Dni Dolnego Śląska we Lwowie była lwowianka z urodzenia i przekonania, dziennikarka Radia Wrocław, Maria Woś. Reportaż o jej podróży do rodzinnego miasta przygotowuje Małgorzata Majeran-Kokott.

ZOBACZ TAKŻE: Radio Wrocław po wizycie we Lwowie [FILM i ZDJĘCIA]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama