Dźwiękowa historia: Pionierzy Wrocławia [POSŁUCHAJ]

| Utworzono: 2018-10-24 16:22 | Zmodyfikowano: 2018-10-24 16:23
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

„Pionierzy” – najnowszy film dokumentalny w reżyserii Krzysztofa Kunerta – to opowieść o ludziach, którzy w pierwszych powojennych latach tworzyli polski Wrocław, podnosili go z gruzów, odbudowywali, organizowali polskie zakłady pracy, polskie życie naukowe i kulturalne. Większość z nich przybyła do Wrocławia już kilka dni po kapitulacji Festung Breslau, niektórzy trafili tu znacznie wcześniej, gdy zostali zesłani do obozów pracy przymusowej, a po zakończeniu wojny postanowili w tym mieście pozostać.

Premierowy pokaz filmu odbył się 5 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Szeroka publiczność miała go także okazję obejrzeć 18 października w Hali Stulecia podczas jubileuszu 95-lecia urodzin kardynała Henryka Gulbinowicza, arcybiskupa seniora metropolity wrocławskiego.

W najbliższej audycji z cyklu DŹWIĘKOWA HISTORIA, której na antenie Radia Wrocław będzie można wysłuchać już dziś kilka minut po godz. 20.00, o filmie z jego reżyserem Krzysztofem Kunertem oraz jedną z bohaterek, dr Elżbietą Zubik-Pielką, rozmawiać będzie Kamilla Jasińska. Jak zwykle sięgniemy też do bogatego archiwum Radia Wrocław, w którym zachowało się wiele nagrań dotyczących pionierskiego okresu Wrocławia.

POSŁUCHAJ:

POSŁUCHAJ TEŻ: 

Maria Woś wystąpi w filmie o pionierach Wrocławia

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama