"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego nominowana do BIFA

GN, PAP | Utworzono: 2018-11-02 20:22 | Zmodyfikowano: 2018-11-02 20:22
A|A|A

fot. mat. prasowe

"Zimna wojna" - film Pawła Pawlikowskiego, który był kręcony m.in. w naszej radiowej sali koncertowej - znalazła się wśród 5 filmów nominowanych do British Independent Film Awards (nagród niezależnego kina brytyjskiego) w kategorii Najlepszy Zagraniczny Film Niezależny - poinformował w piątek Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Obok polskiego filmu nominację otrzymały 4 obrazy: "Kafarnaum" (reż. Nadine Labaki, USA, Liban), "The Rider" (reż. Chloé Zhao, USA), "Roma" (reż. Alfonso Cuarón, Meksyk, USA) i "Shoplifters" (reż. Hirokazu Koreeda, Japonia).

W 2014 roku w tej samej kategorii był nominowany poprzedni film Pawlikowskiego - "Ida". Wtedy ostatecznie nagroda powędrowała do Richarda Linklatera za film "Boyhood".

Wręczenie nagród 21. British Independent Film Awards odbędzie się 2 grudnia. "Zimna wojna" jest w tym roku polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Film zdobył Złote Lwy oraz nagrody za najlepszy montaż i dźwięk na tegorocznym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; z kolei Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama