Damian Papierski w CCC Development Team

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-11-29 07:45

Bardzo chciałbym podziękować dyrekcji za zaufanie. Cieszę się, że zostałem dostrzeżony i mogę dołączyć do ekipy CCC Development Team, która tworzy swoim zawodnikom świetne warunki do trenowania i rozwoju – tłumaczy Damian Papierski. – Specjalizuję się w wyścigach rozgrywanych w płaskim terenie i w jeździe indywidualnej. Nie jestem typowym sprinterem, ale potrafię zafiniszować z przerzedzonego peletonu. Myślę, że sporą rolę w moim rozwoju odegrał tor. Zdobyłem na nim medale mistrzostw Europy w drużynie i madisonie i byłem też 5. w mistrzostwach świata w omnium. Teraz zamierzam się już skupić na szosie.

Damian Papierski to tegoroczny mistrz Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Swój potencjał i dobre przygotowanie potwierdził też w rozgrywanych kilka tygodni później mistrzostwach Europy, w których zajął 10.miejsce. Właśnie w czasówce odnotował w tym sezonie najlepsze rezultaty, gdyż był 4. w tej konkurencji na etapie Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt (kończąc cały wyścig na 4.pozycji), 9.na etapie Course de la Paix Juniors (Puchar Narodów) i reprezentował Polskę w mistrzostwach świata w Innsbrucku. W ostatnim czasie regularnie startował w zagranicznych imprezach UCI, rywalizując z najlepszymi kolarzami ze swojej kategorii wiekowej.

W 2017 roku, będąc pierwszorocznym juniorem, zabrakło mu tylko 7 sekund, by wskoczyć na podium mistrzostw kraju w czasówce, a w mistrzostwach świata był 31. w tej specjalności.

Dotychczasowy zawodnik UKS Koźminianka Koźminek ma też w swoim dorobku medale mistrzostw Polski w jeździe parami, a na torze, w wyścigu drużynowym na dochodzenie, razem z kolegami zdobył tytuł mistrzów Europy. Wywalczył także brąz w madisonie.

Brak płynnego przejścia z juniora do orlika to jeden z największych problemów w polskim kolarstwie. Powołanie ekipy CCC Development Team ma pomóc w tym, by największe talenty w naszym kraju się nie zmarnowały i mogły w spokoju kontynuować swój rozwój. Damian to bez wątpienia jeden z tych najbardziej wyróżniających się i wierzymy, że w „pomarańczowych" barwach będzie dalej robił imponujące postępy – wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.